Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje
Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25
Godziny rejestracji telefonicznej:
W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!
Szanowni Kliencji. w dniach 7-15 września nasza Rejestratorka przebywa na urlopie. Staramy się odpowiadać na wszystkie wiadomości tak szybko, jak to możliwe. Prosimy o cierpliwość, a dla ułatwienia kontaktu prosimy o wysyłanie wiadomości drogą SMS lub e-mail. Dziękujemy!
Szanowni Kliencji. w dniach 7-15 września nasza Rejestratorka przebywa na urlopie. Staramy się odpowiadać na wszystkie wiadomości tak szybko, jak to możliwe.
Prosimy o cierpliwość, a dla ułatwienia kontaktu prosimy o wysyłanie wiadomości drogą SMS lub e-mail. Dziękujemy!
Wzbogać swoją wiedzę!
Szanowni Rodzice, jest poniedziałek rano, więc witam Was na kolejnym Rodzicielskim Motywatorze – czyli krótkim filmie, który ukazuje się na początku każdego tygodnia, w którym chciałabym zmotywować Was i zachęcić do tego, aby przyjrzeć się jakiemuś małemu obszarowi funkcjonowania w rodzinie, a szczególnie w rodzicielstwie. Mam nadzieję, że te krótkie motywacje, które do Was wysyłam, będą pomagały Was stawać się lepszymi rodzicami i bardziej spełnionymi członkami Waszych rodzin.
Szanowni Rodzice – jest poniedziałek rano więc pora na kolejny Rodzicielski Motywator. Ciekawa jestem, jak poradziliście sobie z poprzednim zadaniem, które polegało na tym, żeby wieczorem, zamiast przypominania sobie wielu trudnych rzeczy, które miały miejsce w ciągu dnia, pomyśleć o tym, co było dobre, co nam się udało i co zrobiliśmy tak, jak należy.
Szanowni Rodzice! Jest poniedziałek, więc witam Was w kolejnym Rodzicielskim Motywatorze. Mam nadzieję, że udało Wam się wykonać zadanie z poprzedniego tygodnia – zadanie polegające na odłożeniu telefonu komórkowego, korzystaniu z niego mniej. Możliwe, że ten czas udało Wam się wykorzystać na kontakt z Waszymi dziećmi, albo na zrobienie czegoś, na co zawsze brakowało Wam czasu.
Dłuuugo szukałam gry logopedycznej, która będzie ładnie wydana, będzie angażowała dzieci do pracy więcej niż raz, i która sprawi, że dzieci będą chciały ćwiczyć także w domu, z koleżanką, z dziadkami, a nie tylko w gabinecie logopedycznym. Udało się – Fabryka języka autorstwa Małgorzaty Kobiel, spełnia wszystkie te wymagania
Szanowni Rodzice, drogie Mamy i szanowni Tatowie. Zgodnie z Waszymi oczekiwaniami rozpoczynamy nową serię Rodzicielskich Motywatorów, czyli krótkich filmów, które będą ukazywały się raz w tygodniu i w których będę zwracała Waszą uwagę na jakiś mały aspekt związany z wychowaniem i z rodzicielstwem, albo na coś, co na wychowanie i rodzicielstwo wypływa.
Nasze dziecko jest już coraz starsze – jego mowa wciąż intensywnie się rozwija, ale nie przeszkadza to w swobodnej komunikacji, nawet z dorosłymi. Dziecko staje się już partnerem do praktycznie każdej rozmowy – można z nim porozmawiać o uczuciach, o tym, co myśli, lub czego pragnie. W jego słowniku pojawiają się coraz trudniejsze wyrazy lub całe frazy i powiedzenia, które nie raz wywołują uśmiech na twarzy jego najbliższych opiekunów.
Gdybym zapytała moich znajomych dorosłych, czy na jakimś etapie swojego życia interesowali się rozwiązywaniem zagadek przez detektywów, kryminałem, badaniem losów różnych osób, to większość z nich, jeśli nie wszyscy, odpowiedzieliby, że TAK.
Mowa dziecka trzyletniego ciągle się rozwija. Powinniśmy stale, z większą lub mniejszą intensywnością, obserwować przyrost nowych wyrazów, coraz dłuższych zdań, coraz dokładniejszego wymawiania.
Drugi rok życia dziecka to czas intensywnego rozwoju komunikacji werbalnej, coraz częściej opartej na słowie. Praktycznie nieustannie, ze zróżnicowaną intensywnością, powinniśmy obserwować u dziecka pojawianie się nowych wyrazów i dźwięków. Dziecko dzięki komunikacji coraz precyzyjniej wyraża swoje pragnienia, a gdy nie potrafi tego robić – denerwuje się i frustruje.
Pierwsze lata życia to czas bardzo intensywnego przygotowania do mówienia i intensywnego rozwoju mowy. Bazy pod tę umiejętność kształtowane są od najwcześniejszych chwil życia płodowego dziecka. Słuch, który pełni niesamowicie ważną funkcję przy rozwoju mowy, funkcjonuje bardzo dobrze jeszcze przed narodzinami. Dziecko gimnastykuje się połykając wody płodowe i ssąc palec.