Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje
Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25
Godziny rejestracji telefonicznej:
W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!
Szanowni Kliencji. w dniach 7-15 września nasza Rejestratorka przebywa na urlopie. Staramy się odpowiadać na wszystkie wiadomości tak szybko, jak to możliwe. Prosimy o cierpliwość, a dla ułatwienia kontaktu prosimy o wysyłanie wiadomości drogą SMS lub e-mail. Dziękujemy!
Szanowni Kliencji. w dniach 7-15 września nasza Rejestratorka przebywa na urlopie. Staramy się odpowiadać na wszystkie wiadomości tak szybko, jak to możliwe.
Prosimy o cierpliwość, a dla ułatwienia kontaktu prosimy o wysyłanie wiadomości drogą SMS lub e-mail. Dziękujemy!
Wzbogać swoją wiedzę!
Może słyszeliście o tym, że patrząc na uśmiechniętego człowieka, w naszym mózgu zachodzą podobne procesy jak wtedy, gdy sami się uśmiechamy? Co zatem dzieje się z mózgu dziecka, gdy widzi durowego, zgorzkniałego lub wypalonego nauczyciela? I mam tu na myśli nie tylko nauczyciela w szkole, ale każdą osobę, która może czegoś nauczyć nasze dziecko.
Dziecko od samego początku poznaje świat w ruchu. Jak tylko zdoła opanować umiejętności takie jak chwytanie, zmiany pozycji, poruszania się, zaczyna wykorzystywać je do poznawania tego, co znajduje się wokół niego. Robi to działając, a nie tylko przyglądając się temu, co je otacza. Chce wszystkiego dotknąć, poznać, doświadczyć.
Czy wiecie, że bohaterowie, a nawet super bohaterowie, żyją wokół nas? Każdy z nas chciałby spotkać taką osobę na swojej drodze. Czasami nawet nie zastanawiamy się nad tym, że osoby nam bliskie, żyjące obok nas, robią coś zupełnie wyjątkowego. A tak jest! opowie Wam o tym książka „Super M”
Bunt dwulatka Komunikacja z dzieckiem Rodzicielstwo Rozwój dziecka Wychowanie
Bunt dwulatka, czyli okres kryzysu rozwojowego dziecka w okolicach drugich urodzin, to czas bardzo trudny nie tylko dla samego malucha, ale często także dla całej rodziny. Wielu rodziców jest zmęczonych tym, czasami dość długim, czasem utrudnionej współpracy ze swoim dzieckiem. O czym warto pamiętać, gdy dziecko wymaga od nas więcej uwagi, cierpliwości i zaangażowania niż dotychczas?
Bunt dwulatka Komunikacja z dzieckiem Rodzicielstwo Rozwój dziecka Wychowanie
„Bunt dwulatka” to niezbyt trafione określenie na okres intensywnego dojrzewania dziecka – jego układu nerwowego, sfery emocjonalnej oraz poznawczej. Jest to czas, w którym zdaje sobie ono sprawę z wielu nowych możliwości i ograniczeń, nie radzi sobie z silnymi przeżyciami emocjonalnymi w związku z wciąż niedojrzałym układem nerwowym oraz sferą emocji, testuje i na nowo ustala granice i normy, nabywa nowych umiejętności.
Dzielenie się to temat wywołujący wiele kontrowersji. W Internecie i profesjonalnych źródłach coraz częściej możemy napotkać informacje o tym, że nie zawsze jest to konieczność . Nie zawsze jest to działanie przynoszące dobre skutki. Na szczególny opór możemy napotykać ze strony starszego pokolenia. Jest to temat trudny i faktycznie, w pierwszej chwili może być dość szokujący.
Bunt dwulatka Komunikacja z dzieckiem Rodzicielstwo Rozwój dziecka Wychowanie
Bunt dwulatka to określenie, które zna chyba każdy rodzic. Najczęściej kojarzone jest ono z krzyczącym dzieckiem, które kładzie się na podłogę w supermarkecie i próbuje wymusić coś na rodzicach płaczem. Tymczasem wgłębiając się w temat okazuje się, że nazywanie tego okresu rozwoju buntem jest dalece nietrafione.
Komunikacja z dzieckiem Rodzicielstwo Wychowanie
Pochwały to temat wzbudzający coraz więcej kontrowersji. Z jednej strony może wydawać się, że nie warto poświęcać mu wiele uwagi – przecież każdy wie, jak chwalić, to proste! Z drugiej strony można coraz częściej natknąć się na opinie, że chwalenie nie jest niczym dobrym, a nawet na takie stwierdzenia, które mówią, że chwalenie jest jednym z najpoważniejszych błędów wychowawczych.
Kodowanie dla dzieci? Tak, to wspaniała przygoda, wyzwanie i zabawa z potencjałem na przyszłość! Z książką Tajemnice Kodowania może okazać się, że to, co zawiłe, pozornie skomplikowane i nic nie znaczące ma ukryty sens. Kto wie, może odkrywanie tych zagadek stanie się nową pasją Twojego dziecka?
„Sznurówka, ptak i ja” to książka, która mnie zaskoczyła. Przyznam, że trudno było mi się za nią zabrać – niezbyt zachęcająca okładka, styl ilustracji, który wcale mi nie odpowiadał. Tytuł – jakiś zwykły. Książka leżała i czekała na swoja kolej dość długo. Jednak gdy zaczęłam czytać – przepadłam.