Wzbogać swoją wiedzę!
Książki Pomoce i zabawki edukacyjne
Nasze Duszki – poznaj moc swoich emocji – to pierwsza książka z zakresu edukacji emocjonalnej, pod którą podpisuję się od A do Z. Zdecydowanie godna polecenia dla młodszych i starszych dzieci, a także dla rodziców szukających wskazówek dotyczących tego, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach.
„Kim chcesz zostać w przyszłości?” – któż z nas nie zadał kiedyś, lub nie usłyszał tego pytania? Każde dziecko w pewnym momencie zaczyna zastanawiać się nad tym, jakie zajęcie chciałoby wykonywać. Bardzo pomocne w procesie podejmowania decyzji okazuje się poznawanie specyfiki różnych zawodów – jeśli to możliwe – we własnym otoczeniu lub z książek, czy filmów.
Książki Pomoce i zabawki edukacyjne
Nie jest wcale tak łatwo nauczyć się odczytywać godzinę i datę oraz zrozumieć zależności występujące między ich poszczególnymi komponentami. Zadanie jest tym trudniejsze, że zarówno zegary jak i kalendarze mogą występować w przeróżnych postaciach i aby dobrze opanować posługiwanie się nimi, powinniśmy ćwiczyć na każdym z nich.
Spotkaliście kiedyś dziecko, które mówi niepłynnie? Wśród maluchów, których mowa intensywnie się rozwija, zdarza się to dość często. Aż 5% dzieci w tym okresie będzie miało problem z mówieniem płynnie. Jest to niepłynność fizjologiczna, która wynika, mówiąc ogólnie, z tego, że niesprawna w pełni buzia i język nie nadąża jeszcze za pędzącymi myślami.
Dużo mówi się w ostatnich latach o tym, że testy w szkołach to zły pomysł. Wskazuje się za przykład systemy edukacji, gdzie rezygnacja z testów (plus oczywiście szereg innych działań) skutkuje bardzo dobrymi wynikami osiąganymi przez uczniów. Tymczasem warto nieco dokładniej przyjrzeć się temu tematowi.
Czy są na sali fani pociągów? Ja mam w domu przynajmniej dwóch! Książka „Pociągi” zaproponowana nam przez Wydawnictwo Babaryba zdecydowanie przypadła im (oraz mnie!) do gustu. Może i Wam się spodoba?
Opowieść o Pinokiu zna chyba każdy. Większość dzieci choć raz słyszy tę historię. Dziś chciałabym zaproponować Wam towarzyszenie Pinokiowi w jego przygodach dzięki książce, która jest jednak nieco inna niż wszystkie… W całości jest napisania po angielsku.
Dziś chciałabym opowiedzieć Wam trochę o metodzie osobistego doświadczenia. Podejrzewam, że niektóre rzeczy, o których przeczytacie mogą być dość oczywiste, lecz dawno przez Was zapomniane w codziennym życiu. Inne z kolei mogą być dość zaskakujące.
Na pierwszy rzut weźmiemy pod lupę metodę dość oczywistą, którą podskórnie czuje każdy z nas i jednocześnie, którą rzadko stosujemy w swoim codziennym życiu.
Wielu dorosłych, a może nawet większość z nich, jest przekonanych, że aby nauczyć czegoś dziecko potrzebna jest jakaś specjalna aktywność z ich strony. Że trzeba aktywnie dziecko nauczać, przekazywać mu wiedzę, wtłaczać ją do głowy.