priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Psycholog dziecięcy

By lepiej poznać swoje dziecko

Dla kogo przeznaczone są konsultacje psychologiczne?

Nasza oferta dedykowana jest pociechom w każdym wieku – pomagamy rodzinom znaleźć przyczynę zaobserwowanych trudności oraz drogę do pracy nad nimi. Odpowiemy na nurtujące ich pytania oraz podpowiemy, jak stymulować rozwój dziecka, by osiągnęło ono pełnię swoich szerokich możliwości.

Zgłaszają się do nas rodzice i opiekunowie, którzy napotykają trudności w procesie wychowania lub są zaniepokojeni jakimś aspektem funkcjonowania swojego dziecka. Celem konsultacji i terapii jest poprawienie relacji w rodzinie oraz jakości funkcjonowania poszczególnych jej członków – od małych kroków zaczynają się wielkie zmiany!

Konsultacje stacjonarne180 PLN / 50 min
Konsultacje online200 PLN / 50 min

Konsultacje odbywają się bez obecności dzieci, w cichym i ustronnym miejscu nie zakłócającym połączenia

Testy diagnostyczne DSR, SB-5, Gotowość szkolna, dysleksja200 PLN/h
Test uwagi słuchowej+50 PLN
Samodzielny test uwagi słuchowej200 PLN
Dodatkowa tympanometria w trakcie konsultacji+50 PLN
Dodatkowe badanie Tomatisa w trakcie konsultacji+50 PLN
Wydanie opinii o dziecku50 PLN
Gabinet psychologiczny Gabinet psychologiczny Gabinet psychologiczny

Kiedy warto skonsultować się z psychologiem

Gdy coś niepokoi Cię w zachowaniu Twojego dziecka.

Często intuicja rodzicielska dobrze podpowiada. Jeśli coś wydaje Ci się “inne niż zwykle”, warto to skonsultować.

Gdy Twoje dziecko rozwija się inaczej niż rówieśnicy.

Jeżeli tak, nie martw się! To zupełnie normalne. Każde dziecko rozwija się swoją indywidualną drogą i jest to uzależnione od naprawdę mnóstwa czynników. Jeśli jednak przebieg rozwoju jest wyróżniający czy niepokojący lub po prostu chcesz się upewnić – umów się na wizytę.

Gdy Twoje dziecko ma problemy w szkole.

Jeśli występują problemy z czytaniem, pisaniem, liczeniem lub koncentracją, a dodatkowy czas spędzony z dzieckiem na nadrabianie zaległości nie pomaga, jest to powód do podjęcia działania.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Warto się przygotować!

Pamiętaj, żeby zapisywać wszystkie pytania. W trakcie konsultacji często zapominamy o coś zapytać.

Przynieś ze sobą wyniki dziecka.

Jeżeli dziecko uczęszcza do poradni specjalistycznej, np. laryngologicznej, psychologicznej koniecznie zabierz ze sobą wyniki badań, opinie, zaświadczenia. Przydaje się również książeczka zdrowia dziecka.

Ogólnie o konsultacjach

Konsultacja z psychologiem to najczęściej jedno lub kilka spotkań, podczas których wspólnie zgłębiamy problem lub wątpliwość , z którymi boryka się rodzina. Podczas spotkania rodzice otrzymują odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, dostają konkretne wskazówki do pracy, często również materiały w formie on-line, do których mogą wrócić nawet po zakończeniu spotkania. Poszerzają swoją wiedzę z zakresu rozwoju dziecka, jego funkcjonowania. Dowiadują się, jak reagować w sytuacjach kryzysowych na trudne zachowanie malucha. Wiedzą już wtedy, które z zachowań dziecka są normą, a które wymagają dalszej pracy ze specjalistą.

Co zyskujesz?

Podczas konsultacji rodzice zyskują spokój – nie muszą już zadręczać się pytaniami bez odpowiedzi. Wiedzą, na czym stoją i co mają dalej robić. Mogą w końcu cieszyć się rodzicielstwem, skupiając na tym, co naprawdę ważne. Patrząc na konsultację psychologiczną w taki sposób, można powiedzieć, że jest to inwestycja w funkcjonowanie całej rodziny. Cena, którą warto ponieść, by zyskać spokój, odprężenie i by móc w pełni cieszyć się z bycia mamą czy tatą.

Wysoka jakość

Podczas spotkań w naszym gabinecie stawiamy na wysoką jakość oferowanych usług. Rodzice i dzieci otrzymują konkretne i kompleksowe wsparcie, rzeczowe informacje, a wszystko to w miłej i swobodnej atmosferze, bez oceniania, przymusu i krytyki.

Dodatkowe informacje

Jestem psychologiem dla dzieci i pracuję w poradni w Zabrzu – zdiagnozuję źródło napotykanych przez rodzinę problemów i postaram się je przepracować z małym pacjentem lub jego rodzicami. Konsultacje i terapia to najczęściej praca nad wzmocnieniem umiejętności dziecka w zakresie radzenia sobie z emocjami, a także rozwój relacji z bliskimi, rówieśnikami i systematyczne wzmacnianie mocnych stron dziecka. Pomoc przybiera niekiedy postać psychoedukacji, często skupionej na rodzicach.

Ponadto bardzo istotnym aspektem, który wpływa na sukces podejmowanych przez specjalistę działań, jest współpraca z rodzicami – zwrócenie uwagi na jakość ich funkcjonowania w rodzinie, dobrego samopoczucia i ogólnie pojętego komfortu z bycia mamą czy tatą. Specjalista musi uwzględnić sytuację życiową dziecka i całej rodziny, ponieważ bieżące wydarzenia mają ogromny wpływ na proces zmian.

Podczas spotkania weryfikowana jest konieczność podjęcia regularnych spotkań lub konsultacji u innych specjalistów. Rodzic zawsze otrzymuje wskazówki do pracy z dzieckiem w domu.

Kto prowadzi?

Angelika
Kaźmierczak
Psycholog, logopeda

trending_flat
Angelika Kaźmierczak

Adriana
Rybicka-Klimczyk
Psycholog

trending_flat
Adriana Rybicka-Klimczyk

Skorzystaj z usługi

Poznaj nowoczesną metodę Tomatisa

Trening polega na podawaniu przez specjalne słuchawki dźwięków w postaci głosu lub muzyki. Kluczowy jest fakt, że dźwięki te są filtrowane - odcinane są wysokie lub niskie częstotliwości, by aktywować obszary kory mózgowej odpowiedzialne za konkretne umiejętności.