priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Dłuuugo szukałam gry logopedycznej, która będzie ładnie wydana, będzie angażowała dzieci do pracy więcej niż raz, i która sprawi, że dzieci będą chciały ćwiczyć także w domu, z koleżanką, z dziadkami, a nie tylko w gabinecie logopedycznym. Udało się – Fabryka języka autorstwa Małgorzaty Kobiel, spełnia wszystkie te wymagania

Dodatkowo jest to propozycja na tyle przystępna, że z powodzeniem możemy stosować ją w domu jako profilaktykę wad wymowy! Zobaczcie sami, co przygotowało (świetne jak zawsze) wydawnictwo Zielona Sowa.

Atrakcyjna powierzchowność

Ważne jest, by zwracać uwagę na wnętrze. Zawartość pudełka gry Fabryka języka zdecydowanie zainteresuje najmłodszych graczy. Gra jest wydana w bardzo atrakcyjnej szacie graficznej – nowoczesna, profesjonalna okładka, połączona z tematem robotów, robią świetne pierwsze wrażenie i zdecydowanie zachęcają do grania. Dzieci często wchodzą do mojego gabinetu i zauważają tę grę jako jedną z pierwszych! 🙂 Chcą ją otworzyć, zobaczyć, zagrać! Nie zawsze pomoce logopedyczne wywołują taki entuzjazm. Dodatkowo bardzo solidne wykonanie planszy zapewni nam długą trwałość gry i możliwość odsprzedania jej, jeśli już dzieci z niej wyrosną.

1.jpg

Kto pierwszy zbuduje robota?

W grze Fabryka języka chodzi o to, by jak najszybciej uzbierać wszystkie części potrzebne do zbudowania robota – każdy buduje swojego. Części do jego budowy zdobywane są podczas wykonywania zadań – ćwiczeń aparatu mowy. Niektóre ćwiczenia są proste, inne bardziej zaawansowane i nawet niejeden dorosły będzie musiał dłużej się nagimnastykować, aby wykonać konkretne zadanie.

2.jpg

Do domu i do gabinetu

Fabryka języka to świetne narzędzie także przez swoją uniwersalność. Jest to gra, którą z powodzeniem wykorzystają specjaliści w swoich gabinetach, ale także rodzice i dzieciaki w domowym zaciszu. Ćwiczenia buzi i języka mogą być traktowane jako element profilaktyki lub po prostu dobrej zabawy, niekoniecznie jako terapia istniejącej już wady wymowy.

Gra Fabryka języka na stałe ości już na półce mojego gabinetu 🙂 Jest z nią wiele zabawy, śmiechu i dzieci same dopominają się kolejnych rozgrywek!

Znaleźć możecie ją na stronie wydawnictwa Zielona Sowa: KLIK

Logopedia

Zobacz również:

  • Zrozumieć jąkanie - Elaine Kelman, Alison Whyte
  • Jąkanie to temat, który wbrew pozorom dotyczy dość sporej liczny rodzin. Choć czasami może się wydawać, że przez całe życie nie spotkaliśmy ani jednej osoby mówiącej niepłynnie, to w rzeczywistości mogło być ich całkiem sporo. W okresie intensywnego rozwoju mowy jąka się aż 5% dzieci, ale szczęśliwie 80% z nich zaczyna samoistnie mówić płynnie. Z pozostałymi problem jąkania pozostaje na dłużej…

  • Klapu Klap - Magdalena Matso
  • Podczas konsultacji logopedycznych, szczególnie małych dzieci z podejrzeniem opóźnionego rozwoju mowy, rodzice nie raz pytają mnie, co czytać, aby przyniosło to radość dziecku i korzyść dla jego mowy. Mam kilka pewników w swojej kolekcji. Niedawno dołączyła do nich propozycja wydawnictwa Babaryba – Klapu Klap, autorstwa Madaleny Matoso.

  • Jak rozwija się mowa dziecka? Czwarty rok życia
  • Nasze dziecko jest już coraz starsze – jego mowa wciąż intensywnie się rozwija, ale nie przeszkadza to w swobodnej komunikacji, nawet z dorosłymi. Dziecko staje się już partnerem do praktycznie każdej rozmowy – można z nim porozmawiać o uczuciach, o tym, co myśli, lub czego pragnie. W jego słowniku pojawiają się coraz trudniejsze wyrazy lub całe frazy i powiedzenia, które nie raz wywołują uśmiech na twarzy jego najbliższych opiekunów.

    Autor tekstu

    angelika-kazmierczak.jpg

    Angelika Kaźmierczak
    psycholog, logopeda

    Kategorie