priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Nie jest wcale tak łatwo nauczyć się odczytywać godzinę i datę oraz zrozumieć zależności występujące między ich poszczególnymi komponentami. Zadanie jest tym trudniejsze, że zarówno zegary jak i kalendarze mogą występować w przeróżnych postaciach i aby dobrze opanować posługiwanie się nimi, powinniśmy ćwiczyć na każdym z nich.

Rodzicom niejednokrotnie trudno jest samodzielnie wytłumaczyć wszystkie zawiązane z tym zagadnieniem trudności. Na szczęście Wydawnictwo Zielona Sowa przygotowało propozycję, która zdecydowanie ułatwi im to zadanie!

Zegar i kalendarz - łamigłówki z mnóstwem naklejek

Książka, której poświęcam ten wpis jest bardzo ciekawą propozycją dla rodziców chcących wspomóc dzieci w procesie uczenia się zagadnień związanych z kalendarzem. Jednocześnie bardzo dobrze sprawdzi się ona do samodzielnej pracy dziecka i zgłębiania tej tematyki oraz jej ćwiczenia. To także dobra okazja dla nauczycieli, by zainspirowali się i wprowadzili w swojej pracy nowe ćwiczenia czy inne spojrzenie na ten problem.

1.jpg

Piękne wydanie, bogactwo treści

To, co zwraca uwagę przy pierwszym zetknięciu z książką, to przesympatyczna, bardzo staranna i przyjemna dla oka szata graficzna. Książka sama zachęca do tego, by z niej korzystać. Czy nie o to właśnie nam chodzi, gdy chcemy pomóc dziecku poradzić sobie z trudnym materiałem?

Szata graficzna to nie wszystko! Książka przede wszystkim prezentuje bardzo bogatą i dopracowaną treść, która w bardzo przemyślany sposób zaznajamia dziecko z tematyką kalendarza i zegara. Książka jest bogata w ćwiczenia, które są pogrupowane ze względu na poziom trudności, a z tyłu książki można znaleźć odpowiedzi. Ćwiczenia są bardzo różnorodne, ciekawe. Ich bohaterami są zwierzęta, superbohaterowie, postaci z bajek, dzieci. Poruszają one też tematykę codziennych czynności, w jakich uczestniczy dziecko. Takie zaciekawienie, a także otarcie o osobiste doświadczenie dziecka pozwala lepiej zrozumieć i zapamiętać prezentowany materiał.

2.jpg

Kto nie lubi naklejek?

Książka wyposażona jest w dość sporo estetycznych, dopasowanych szatą graficzną do reszty stron, naklejek, które dodatkowo urozmaicają pracę z nią. To pozycja z serii – przyjemne i pożyteczne – niesie ze sobą bardzo ciekawą oprawę z wartościową treścią. Idealna pozycja na prezent, która dba jednocześnie o budżet obdarowującego – korzystając z 30% rabatu na pierwsze zakupy przez stronę Wydawnictwa Zielona Sowa, możemy nabyć ją za niecałe 15 zł! Cena regularna to 19.90 zł.

3.jpg

W serii ukazały się też:

Tabliczka mnożenia – zagadki i łamigłówki. Ułamki – zagadki i łamigłówki. Dodawanie i odejmowanie – zagadki i łamigłówki Książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej dziewiątego roku życia, ale z pewnością zadowoli niejednego młodszego i dociekliwego przedszkolaka czy pierwszoklasistę. Szczerze polecam i ze zniecierpliwieniem czekam, aż moje dzieci dorosną do tej książki 🙂

Wszystkie książeczki dostępne są na stronie wydawnictwa Zielona Sowa KLIK

Książki Pomoce i zabawki edukacyjne

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie