Nie jest wcale tak łatwo nauczyć się odczytywać godzinę i datę oraz zrozumieć zależności występujące między ich poszczególnymi komponentami. Zadanie jest tym trudniejsze, że zarówno zegary jak i kalendarze mogą występować w przeróżnych postaciach i aby dobrze opanować posługiwanie się nimi, powinniśmy ćwiczyć na każdym z nich.

Rodzicom niejednokrotnie trudno jest samodzielnie wytłumaczyć wszystkie zawiązane z tym zagadnieniem trudności. Na szczęście Wydawnictwo Zielona Sowa przygotowało propozycję, która zdecydowanie ułatwi im to zadanie!

Zegar i kalendarz - łamigłówki z mnóstwem naklejek

Książka, której poświęcam ten wpis jest bardzo ciekawą propozycją dla rodziców chcących wspomóc dzieci w procesie uczenia się zagadnień związanych z kalendarzem. Jednocześnie bardzo dobrze sprawdzi się ona do samodzielnej pracy dziecka i zgłębiania tej tematyki oraz jej ćwiczenia. To także dobra okazja dla nauczycieli, by zainspirowali się i wprowadzili w swojej pracy nowe ćwiczenia czy inne spojrzenie na ten problem.

1.jpg

Piękne wydanie, bogactwo treści

To, co zwraca uwagę przy pierwszym zetknięciu z książką, to przesympatyczna, bardzo staranna i przyjemna dla oka szata graficzna. Książka sama zachęca do tego, by z niej korzystać. Czy nie o to właśnie nam chodzi, gdy chcemy pomóc dziecku poradzić sobie z trudnym materiałem?

Szata graficzna to nie wszystko! Książka przede wszystkim prezentuje bardzo bogatą i dopracowaną treść, która w bardzo przemyślany sposób zaznajamia dziecko z tematyką kalendarza i zegara. Książka jest bogata w ćwiczenia, które są pogrupowane ze względu na poziom trudności, a z tyłu książki można znaleźć odpowiedzi. Ćwiczenia są bardzo różnorodne, ciekawe. Ich bohaterami są zwierzęta, superbohaterowie, postaci z bajek, dzieci. Poruszają one też tematykę codziennych czynności, w jakich uczestniczy dziecko. Takie zaciekawienie, a także otarcie o osobiste doświadczenie dziecka pozwala lepiej zrozumieć i zapamiętać prezentowany materiał.

2.jpg

Kto nie lubi naklejek?

Książka wyposażona jest w dość sporo estetycznych, dopasowanych szatą graficzną do reszty stron, naklejek, które dodatkowo urozmaicają pracę z nią. To pozycja z serii – przyjemne i pożyteczne – niesie ze sobą bardzo ciekawą oprawę z wartościową treścią. Idealna pozycja na prezent, która dba jednocześnie o budżet obdarowującego – korzystając z 30% rabatu na pierwsze zakupy przez stronę Wydawnictwa Zielona Sowa, możemy nabyć ją za niecałe 15 zł! Cena regularna to 19.90 zł.

3.jpg

W serii ukazały się też:

Tabliczka mnożenia – zagadki i łamigłówki. Ułamki – zagadki i łamigłówki. Dodawanie i odejmowanie – zagadki i łamigłówki Książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej dziewiątego roku życia, ale z pewnością zadowoli niejednego młodszego i dociekliwego przedszkolaka czy pierwszoklasistę. Szczerze polecam i ze zniecierpliwieniem czekam, aż moje dzieci dorosną do tej książki 🙂

Wszystkie książeczki dostępne są na stronie wydawnictwa Zielona Sowa KLIK

Książki Pomoce i zabawki edukacyjne

Zobacz również:

 • Zęboszczotki – Pittau&Gervais
 • Zęboszczotki to jedna z książek – niespodzianek. Na pierwszy rzut oka bardzo prosta i może nieszczególnie przykuwająca uwagę rodzica (przynajmniej moją), do momentu pokazania książki dzieciom. Wtedy książka okazuje się być prawdziwym HITEM!

 • Mogę grać z wami? Mo Willems
 • Mogę grać z Wami to druga z poznanych przez nas książek z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie. W ostatnim wpisie na blogu pisałam, że seria ta na początku nie bardzo mnie przekonała, jednak szybko zweryfikowałam ten pogląd. Teraz książki o słoniu i śwince są przez nas często czytane i skradły serca zarówno moich dzieci, jak i – ostatecznie- moje. Przeurocze, przesympatyczne i ubrane w świetny humor książki dla dzieci o niecodziennej formie. Zobaczcie sami!

 • Złamałem trąbe - Mo Willems
 • Wiem doskonale, że dzieciom podoba się czasem coś zupełnie zaskakującego, coś, czego byśmy się nie spodziewali. Rzeczy, obok których dorośli przechodzą obojętnie i bez wzruszenia, poruszają dzieciaki i to dzięki nim możemy dostrzec piękno tam, gdzie nie sądziliśmy, że się ukrywa. To wspaniałe! Spoglądać na świat oczami naszych dzieci. Tak właśnie było w przypadku książki z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie – Złamałem trąbę! To pierwsza książka z tej serii, która wpadła nam w ręce, a co do której nie byłam do końca przekonana. Ooo, jak bardzo się pomyliłam!

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie