priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Nasze Duszki – poznaj moc swoich emocji – to pierwsza książka z zakresu edukacji emocjonalnej, pod którą podpisuję się od A do Z. Zdecydowanie godna polecenia dla młodszych i starszych dzieci, a także dla rodziców szukających wskazówek dotyczących tego, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach.

Marta Połomska - Psycholog, psychoterapeutka

Książka Nasze Duszki jest pierwszą publikacją wydaną przez gabinet Dobra Emocja prowadzony przez Panią Martę Połomską – psychologa, psychoterapeutkę z Gliwic, która niedawno podjęła również współpracę z naszym gabinetem PsychoLogo. W naszej ofercie ukazały się konsultacje dla starszych dzieci i nastolatków borykających się z problemami emocjonalnymi, oraz dla ich rodziców i osób dorosłych.

Emocje - podstawa każdej relacji

Temat emocji jest mi bardzo bliski i obszar wsparcia emocjonalnego dziecka poruszam na 100% moich konsultacji z rodzicami. W związku z tym, że emocje są jednym z moich ulubionych tematów, to w większości publikacji znajduję coś, co mi nie odpowiada, lub coś, co chciałabym poprawić. Nasze Duszki to pierwsza książka, w której w pełni znajduję wszystko to, co jest dla mnie ważne. Pełna wsparcia, konkretnej wiedzy, wspierających komunikatów. Długo szukałam książki, którą mogłabym z czystym sumieniem polecić rodzicom, i w końcu mam taką pod ręką.

Radość, smutek, złość i strach

Książa opowiada o czterech podstawowych emocjach, a w podróży przez ich różne aspekty towarzysza nam emocjonalne duszki. Każda z emocji omówiona jest bardzo szczegółowo, a treść możemy stopniowo rozszerzać w zależności od wieku dziecka, z którym czytamy tę książkę.

Każda emocja przedstawiona jest tu w kontekście pozytywnym – każda z nich jest nam przecież potrzebna mimo, że ich doświadczanie może być nieprzyjemne. Jest to bardzo dobra baza do akceptacji przez dziecko wszystkich emocji, czytania sygnałów, jakie nam wysyłają i działania zgodnie z głosem własnego serca, a nie – wbrew sobie.

Emocje wcale nie są jednoznaczne

Bardzo podoba mi się, że Pani Marta Połomska zwraca uwagę na różne niuanse, które mogą pojawić się podczas doświadczania emocji. Na przykład radość z czyjegoś nieszczęścia nie jest już dobra i warta naśladowania. Skłania to dziecko do refleksji i szerszego spojrzenia na tę tematykę.

Książki Pomoce i zabawki edukacyjne

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie