priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Czy są na sali fani pociągów? Ja mam w domu przynajmniej dwóch! Książka „Pociągi” zaproponowana nam przez Wydawnictwo Babaryba zdecydowanie przypadła im (oraz mnie!) do gustu. Może i Wam się spodoba?

1.jpg

„Pociągi” to jedna z książek wydanych w formie, którą lubię najbardziej – bez tekstu. Może to zaskakujące, ale takie rozwiązanie daje nam bardzo wiele możliwości. Po pierwsze – dziecko samo może opowiedzieć historię przedstawioną na ilustracjach, a po drugie – za każdym razem historia a może być inna. Po trzecie – dziecko trenuje w ten sposób swoje wypowiadanie się i budowanie dłuższych wypowiedzi. Po czwarte – śledząc losy postaci na kolejnych kartach książki ćwiczy spostrzegawczość i rozumowanie przyczynowo-skutkowe. To nie jest kolejna książka z powtarzającym się, znanym rodzicom na pamięć, tekstem. To książka, która nawet przy setnym „czytaniu” może nas zaskoczyć.

Pociągi są wydane w dużym formacie, przez co zrobią jeszcze większe wrażenie na małych czytelnikach. Ilustracje zawarte w książce są wyjątkowo przyjemne dla oka! Nie zawierają zbyt wielu szczegółów, przez co nie są przytłaczające dla młodszych czytelników. Dzięki temu szersza grupa dzieci będzie mogła z nich skorzystać. Bohaterowie występujący na pierwszej z kart, pojawiają się na kolejnych stronach. Możemy zatem zobaczyć, jak toczą się ich losy. Szczególnie interesującą postacią jest tu czerwony smok, który chowa się w różnych zakamarkach.

2.jpg

Książkę „Pociągi” z pewnością obdarzą sympatią fani motoryzacji, jednak nie tylko im poleciłabym bliższą znajomość z tą pozycją. Przez mnogość występujących w niej postaci, będzie ona interesująca także dla dzieci, mających inne pasje. Na pewno jest to jedna z książek, które rosną razem z dzieckiem. W zależności od wieku dziecka możemy modyfikować sposób pracy z nią. Używać prostego, lub bardziej zaawansowanego słownictwa. Opowiadać treść kart dziecku, prosić je o wspólne opowiadanie lub zupełnie oddać mu to zadanie.

Książka „Pociągi” wydana przez wydawnictwo Babaryba jest jedną z tych, które zdecydowanie będę polecać rodzicom i ich pociechom. Jest ona dostępna na stronie wydawnictwa KLIK

W serii ukazały się także książki: Samoloty, Auta, Na budowie, Auto Moto. Polecam gorąco wszystkie z nich tym bardziej, że promocyjna cena (20 zł) jest bardzo kusząca!

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie