Czy są na sali fani pociągów? Ja mam w domu przynajmniej dwóch! Książka „Pociągi” zaproponowana nam przez Wydawnictwo Babaryba zdecydowanie przypadła im (oraz mnie!) do gustu. Może i Wam się spodoba?

1.jpg

„Pociągi” to jedna z książek wydanych w formie, którą lubię najbardziej – bez tekstu. Może to zaskakujące, ale takie rozwiązanie daje nam bardzo wiele możliwości. Po pierwsze – dziecko samo może opowiedzieć historię przedstawioną na ilustracjach, a po drugie – za każdym razem historia a może być inna. Po trzecie – dziecko trenuje w ten sposób swoje wypowiadanie się i budowanie dłuższych wypowiedzi. Po czwarte – śledząc losy postaci na kolejnych kartach książki ćwiczy spostrzegawczość i rozumowanie przyczynowo-skutkowe. To nie jest kolejna książka z powtarzającym się, znanym rodzicom na pamięć, tekstem. To książka, która nawet przy setnym „czytaniu” może nas zaskoczyć.

Pociągi są wydane w dużym formacie, przez co zrobią jeszcze większe wrażenie na małych czytelnikach. Ilustracje zawarte w książce są wyjątkowo przyjemne dla oka! Nie zawierają zbyt wielu szczegółów, przez co nie są przytłaczające dla młodszych czytelników. Dzięki temu szersza grupa dzieci będzie mogła z nich skorzystać. Bohaterowie występujący na pierwszej z kart, pojawiają się na kolejnych stronach. Możemy zatem zobaczyć, jak toczą się ich losy. Szczególnie interesującą postacią jest tu czerwony smok, który chowa się w różnych zakamarkach.

2.jpg

Książkę „Pociągi” z pewnością obdarzą sympatią fani motoryzacji, jednak nie tylko im poleciłabym bliższą znajomość z tą pozycją. Przez mnogość występujących w niej postaci, będzie ona interesująca także dla dzieci, mających inne pasje. Na pewno jest to jedna z książek, które rosną razem z dzieckiem. W zależności od wieku dziecka możemy modyfikować sposób pracy z nią. Używać prostego, lub bardziej zaawansowanego słownictwa. Opowiadać treść kart dziecku, prosić je o wspólne opowiadanie lub zupełnie oddać mu to zadanie.

Książka „Pociągi” wydana przez wydawnictwo Babaryba jest jedną z tych, które zdecydowanie będę polecać rodzicom i ich pociechom. Jest ona dostępna na stronie wydawnictwa KLIK

W serii ukazały się także książki: Samoloty, Auta, Na budowie, Auto Moto. Polecam gorąco wszystkie z nich tym bardziej, że promocyjna cena (20 zł) jest bardzo kusząca!

Książki

Zobacz również:

 • Zęboszczotki – Pittau&Gervais
 • Zęboszczotki to jedna z książek – niespodzianek. Na pierwszy rzut oka bardzo prosta i może nieszczególnie przykuwająca uwagę rodzica (przynajmniej moją), do momentu pokazania książki dzieciom. Wtedy książka okazuje się być prawdziwym HITEM!

 • Mogę grać z wami? Mo Willems
 • Mogę grać z Wami to druga z poznanych przez nas książek z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie. W ostatnim wpisie na blogu pisałam, że seria ta na początku nie bardzo mnie przekonała, jednak szybko zweryfikowałam ten pogląd. Teraz książki o słoniu i śwince są przez nas często czytane i skradły serca zarówno moich dzieci, jak i – ostatecznie- moje. Przeurocze, przesympatyczne i ubrane w świetny humor książki dla dzieci o niecodziennej formie. Zobaczcie sami!

 • Złamałem trąbe - Mo Willems
 • Wiem doskonale, że dzieciom podoba się czasem coś zupełnie zaskakującego, coś, czego byśmy się nie spodziewali. Rzeczy, obok których dorośli przechodzą obojętnie i bez wzruszenia, poruszają dzieciaki i to dzięki nim możemy dostrzec piękno tam, gdzie nie sądziliśmy, że się ukrywa. To wspaniałe! Spoglądać na świat oczami naszych dzieci. Tak właśnie było w przypadku książki z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie – Złamałem trąbę! To pierwsza książka z tej serii, która wpadła nam w ręce, a co do której nie byłam do końca przekonana. Ooo, jak bardzo się pomyliłam!

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie