Opowieść o Pinokiu zna chyba każdy. Większość dzieci choć raz słyszy tę historię. Dziś chciałabym zaproponować Wam towarzyszenie Pinokiowi w jego przygodach dzięki książce, która jest jednak nieco inna niż wszystkie… W całości jest napisania po angielsku.

Drugi język - konieczność dorastającego pokolenia

Umiejętność posługiwania się płynnie przynajmniej jednym językiem obcym jest dla naszych dorastających dzieci jedną z podstawowych. trudno wyobrazić sobie osobę, której język obcy, najczęściej angielski, choć raz nie przydałby się w jakiejś sytuacji. Właśnie dlatego większość rodziców tak dużą wagę przywiązuje do nauki języków przez ich dzieci. W księgarniach dostępnych jest wile słowników polsko-angielskich, jednak prawdziwie obcojęzycznych książek jest wciąż mało. I tu z pomocą przychodzi nam wydawnictwo Zielona Sowa.

1.jpg

Wydawnictwo Zielona Sowa wypuściło serię książeczek „Już czytam po angielsku”. Są to znane i lubiane historie w uproszczonej wersji, specjalnie dla dzieci, przygotowane w języku angielskim. Mogą być one czytane samodzielnie przez starsze dziecko, lub z pomocą rodzica. Wydrukowane są dużą czcionką, wewnątrz znajduje się słowniczek obrazkowy, który pomaga zrozumienie trudniejszych wyrazów. Słownik znajduje się także na końcu każdej z książek. Dodatkowo po każdym rozdziale pojawiają się pytania sprawdzające rozumienie tekstu przez dziecko. Na końcu książki jest kilka łamigłówek, które utrwalą trudniejsze słowa.

2.jpg

Seria „Już czytam po angielsku” jest propozycją dla dzieci, które już znają język obcy, lecz chcą stać się bardziej biegłe w jego używaniu. Praktyczne korzystanie z obcego języka jest najlepszą formą jego rozwijania i utrwalania i tu właśnie pomocne będą książeczki z angielskim tekstem. Bardzo cenne jest to, że są one przygotowane z myślą o dziecku uczącym się, tak, aby mogło samodzielnie skorzystać z książeczki. Książki ukazały się w trzech stopniach zaawansowania tekstów:

 • Novice – dla początkujących samodzielnych czytelników
 • Competent – dla czytelników swobodnych, średnio zaawansowanych
 • Expert – dla czytelników płynnie posługujących się językiem angielskim.

3.jpg

Seria „Już czytam po angielsku” jest opatrzona bardzo przyjemną szatą graficzną – ilustracje są, przynajmniej w mojej ocenie, bardzo przyjemne dla oka. Jest to bardziej ambitna, niż większość szkolnych książek, propozycja, która da dzieciom możliwość obcowania z pełniejszym i bardziej praktycznym językiem angielskim. Wiele dzieciaków nie chce uczyć się języka obcego, bo nie widzi w tym sensu. Gdy jednak zobaczą, że mogą użyć go w praktyce – możliwe, że zmienią zdanie!

Nie bez znaczenia jest również bardzo przystępna cena książeczek. Zwykle książki wydane za granicą odstraszają pod tym względem, a tu – możemy nabyć książkę w cenie regularnej poniżej 10zł!

Już nie mogę doczekać się, aż moje osobiste dzieci dorosną do tak długich opowiadań. Z wielką przyjemnością wyciągnę wtedy tę książkę z naszej domowej biblioteczki.

Książki

Zobacz również:

 • Zęboszczotki – Pittau&Gervais
 • Zęboszczotki to jedna z książek – niespodzianek. Na pierwszy rzut oka bardzo prosta i może nieszczególnie przykuwająca uwagę rodzica (przynajmniej moją), do momentu pokazania książki dzieciom. Wtedy książka okazuje się być prawdziwym HITEM!

 • Mogę grać z wami? Mo Willems
 • Mogę grać z Wami to druga z poznanych przez nas książek z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie. W ostatnim wpisie na blogu pisałam, że seria ta na początku nie bardzo mnie przekonała, jednak szybko zweryfikowałam ten pogląd. Teraz książki o słoniu i śwince są przez nas często czytane i skradły serca zarówno moich dzieci, jak i – ostatecznie- moje. Przeurocze, przesympatyczne i ubrane w świetny humor książki dla dzieci o niecodziennej formie. Zobaczcie sami!

 • Złamałem trąbe - Mo Willems
 • Wiem doskonale, że dzieciom podoba się czasem coś zupełnie zaskakującego, coś, czego byśmy się nie spodziewali. Rzeczy, obok których dorośli przechodzą obojętnie i bez wzruszenia, poruszają dzieciaki i to dzięki nim możemy dostrzec piękno tam, gdzie nie sądziliśmy, że się ukrywa. To wspaniałe! Spoglądać na świat oczami naszych dzieci. Tak właśnie było w przypadku książki z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie – Złamałem trąbę! To pierwsza książka z tej serii, która wpadła nam w ręce, a co do której nie byłam do końca przekonana. Ooo, jak bardzo się pomyliłam!

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie