priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Opowieść o Pinokiu zna chyba każdy. Większość dzieci choć raz słyszy tę historię. Dziś chciałabym zaproponować Wam towarzyszenie Pinokiowi w jego przygodach dzięki książce, która jest jednak nieco inna niż wszystkie… W całości jest napisania po angielsku.

Drugi język - konieczność dorastającego pokolenia

Umiejętność posługiwania się płynnie przynajmniej jednym językiem obcym jest dla naszych dorastających dzieci jedną z podstawowych. trudno wyobrazić sobie osobę, której język obcy, najczęściej angielski, choć raz nie przydałby się w jakiejś sytuacji. Właśnie dlatego większość rodziców tak dużą wagę przywiązuje do nauki języków przez ich dzieci. W księgarniach dostępnych jest wile słowników polsko-angielskich, jednak prawdziwie obcojęzycznych książek jest wciąż mało. I tu z pomocą przychodzi nam wydawnictwo Zielona Sowa.

1.jpg

Wydawnictwo Zielona Sowa wypuściło serię książeczek „Już czytam po angielsku”. Są to znane i lubiane historie w uproszczonej wersji, specjalnie dla dzieci, przygotowane w języku angielskim. Mogą być one czytane samodzielnie przez starsze dziecko, lub z pomocą rodzica. Wydrukowane są dużą czcionką, wewnątrz znajduje się słowniczek obrazkowy, który pomaga zrozumienie trudniejszych wyrazów. Słownik znajduje się także na końcu każdej z książek. Dodatkowo po każdym rozdziale pojawiają się pytania sprawdzające rozumienie tekstu przez dziecko. Na końcu książki jest kilka łamigłówek, które utrwalą trudniejsze słowa.

2.jpg

Seria „Już czytam po angielsku” jest propozycją dla dzieci, które już znają język obcy, lecz chcą stać się bardziej biegłe w jego używaniu. Praktyczne korzystanie z obcego języka jest najlepszą formą jego rozwijania i utrwalania i tu właśnie pomocne będą książeczki z angielskim tekstem. Bardzo cenne jest to, że są one przygotowane z myślą o dziecku uczącym się, tak, aby mogło samodzielnie skorzystać z książeczki. Książki ukazały się w trzech stopniach zaawansowania tekstów:

 • Novice – dla początkujących samodzielnych czytelników
 • Competent – dla czytelników swobodnych, średnio zaawansowanych
 • Expert – dla czytelników płynnie posługujących się językiem angielskim.

3.jpg

Seria „Już czytam po angielsku” jest opatrzona bardzo przyjemną szatą graficzną – ilustracje są, przynajmniej w mojej ocenie, bardzo przyjemne dla oka. Jest to bardziej ambitna, niż większość szkolnych książek, propozycja, która da dzieciom możliwość obcowania z pełniejszym i bardziej praktycznym językiem angielskim. Wiele dzieciaków nie chce uczyć się języka obcego, bo nie widzi w tym sensu. Gdy jednak zobaczą, że mogą użyć go w praktyce – możliwe, że zmienią zdanie!

Nie bez znaczenia jest również bardzo przystępna cena książeczek. Zwykle książki wydane za granicą odstraszają pod tym względem, a tu – możemy nabyć książkę w cenie regularnej poniżej 10zł!

Już nie mogę doczekać się, aż moje osobiste dzieci dorosną do tak długich opowiadań. Z wielką przyjemnością wyciągnę wtedy tę książkę z naszej domowej biblioteczki.

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie