Kodowanie dla dzieci? Tak, to wspaniała przygoda, wyzwanie i zabawa z potencjałem na przyszłość! z książką Tajemnice Kodowania może okazać się, że to, co zawiłe, pozornie skomplikowane i nic nie znaczące ma ukryty sens. Kto wie, może odkrywanie tych zagadek stanie się nową pasją Twojego dziecka?

Jeśli twoje dziecko interesuje się łamigłówkami a Ty upatrujesz w nim potencjał umysłu ścisłego to wynika z tego, że książka Tajemnice Kodowania musi znaleźć się w waszej domowej biblioteczce! Przede wszystkim jestem przekonana, że każde dziecko znajdzie w niej garść wyzwań, które mogą stać się początkiem ciekawej przygody, a nawet życiowej kariery!

Kodowanie we współczesnej edukacji

Kodowanie to umiejętność, z którą są oswajane dzieci już od najmłodszych lat edukacji szkolnej. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że techniki szyfrowania będzie musiał znać każdy przeciętny obywatel. W połączeniu z programowaniem jest to jedna ze współczesnych kierunków nowoczesnego nauczania. Dlatego właśnie bardzo ważne jest, że książka aktywizuje dziecko i zachęca do mądrego i celowego korzystania z TIK (Technologii Informatyczno Komunikacyjnych) w celu zdobywania informacji i rozwiązywania problemów. Niestety wiele dzieci i dorosłych korzysta z tych mediów w sposób przypadkowy tracąc na o wiele czasu i energii. Nie musi tak być, dlatego warto od najmłodszych lat wprowadzać dzieci w dobre praktyki.

Pokaż swojemu dziecku, że praca z książką nie musi być nudna! Zainspiruj się i stwórz własny domowy szyfr, który może pomóc Twoim pociechom odnaleźć skarb lub odczytać tajną wiadomość od rodziców 🙂 Nasze dzieci są na to jeszcze trochę za małe,ale ja już wyczekuję chwili, gdy zacznę z nimi tego typu aktywności.

Polecam Tajemnice Kodowania – Danuta Klimkiewicz, Anna Król, Bożena Płaszewska. Wydawnictwo Skrzat. Na stronie WYDAWNICTWA SKRZAT dostępnych jest więcej pozycji z tej serii. Zapraszam również do zapoznania się z pełną ofertą wydawnictwa SKRZAT. Można znaleźć w niej wiele ciekawych pozycji dla dzieci w bardzo przystępnych cenach!

Książki

Zobacz również:

 • Zęboszczotki – Pittau&Gervais
 • Zęboszczotki to jedna z książek – niespodzianek. Na pierwszy rzut oka bardzo prosta i może nieszczególnie przykuwająca uwagę rodzica (przynajmniej moją), do momentu pokazania książki dzieciom. Wtedy książka okazuje się być prawdziwym HITEM!

 • Mogę grać z wami? Mo Willems
 • Mogę grać z Wami to druga z poznanych przez nas książek z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie. W ostatnim wpisie na blogu pisałam, że seria ta na początku nie bardzo mnie przekonała, jednak szybko zweryfikowałam ten pogląd. Teraz książki o słoniu i śwince są przez nas często czytane i skradły serca zarówno moich dzieci, jak i – ostatecznie- moje. Przeurocze, przesympatyczne i ubrane w świetny humor książki dla dzieci o niecodziennej formie. Zobaczcie sami!

 • Złamałem trąbe - Mo Willems
 • Wiem doskonale, że dzieciom podoba się czasem coś zupełnie zaskakującego, coś, czego byśmy się nie spodziewali. Rzeczy, obok których dorośli przechodzą obojętnie i bez wzruszenia, poruszają dzieciaki i to dzięki nim możemy dostrzec piękno tam, gdzie nie sądziliśmy, że się ukrywa. To wspaniałe! Spoglądać na świat oczami naszych dzieci. Tak właśnie było w przypadku książki z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie – Złamałem trąbę! To pierwsza książka z tej serii, która wpadła nam w ręce, a co do której nie byłam do końca przekonana. Ooo, jak bardzo się pomyliłam!

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie