priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

„Sznurówka, ptak i ja” to książka, która mnie zaskoczyła. Przyznam, że trudno było mi się za nią zabrać – niezbyt zachęcająca okładka, styl ilustracji, który wcale mi nie odpowiadał. Tytuł – jakiś zwykły. Książka leżała i czekała na swoja kolej dość długo. Jednak gdy zaczęłam czytać – przepadłam.

Ośmiolatka z trudnym towarzyszem na ramieniu

Książka opowiada o losach dziewczynki Selmy – ośmiolatki, która jest dość niepewna siebie, nieśmiała. Po wakacjach idzie do nowej klasy i trochę się tego obawia. Sprawę utrudnia fakt, że przez większość czasu towarzyszy jej tytułowy ptak, który skrywa się gdzieś w jej sercu czy głowie i dziobie – wbija przysłowiowe szpilki, gdy tylko się da: „O, co o za wstyd, że nie umiesz pływać! Dlaczego nie możesz się po prostu nauczyć, tak jak wszyscy?”, „Jesteś dziwna, bo nie masz przyjaciółki” itp.

Wakacje Selmy – czas zmian

Selma spędza wakacje u dziadków, gdzie poznaje dość oryginalną dziewczynkę o przezwisku Sznurówka. Trochę się jej obawia, a jednocześnie bardzo fascynuje ją nowa towarzyszka przygód. Pomimo obaw i dziobania paka Selma zaprzyjaźnia się ze Sznurówką. Razem robią rzeczy, na które wcześniej Selma nie zdecydowałaby się. Pokonuje swoje ograniczenia, odkrywa, jak się z tym czuje. Po raz pierwszy doświadcza przyjaźni – wraz z jej plusami i minusami – jak różnica zdań czy konflikt. Udaje się jej przez to przejść, dzięki czemu staje się coraz pewniejsza siebie a ptak stopniowo przestaje dziobać – tylko obserwuje.

Książka dla dzieci, które potrzebują otuchy

W osobie Selmy może odnaleźć się niejedno nieśmiałe, wycofane, zakompleksione dziecko. Książka jest warta podsunięcia, gdy chcemy mu dodać pewności siebie, dać przekaz, że trudności mogą nas czegoś nauczyć i że można pokonywać swoje ograniczenia. Książka pokazuje też, że osoby, które wydają nam się trochę dziwne, trochę niedostępne mogą stać się naszymi najlepszymi przyjaciółmi.

W książce urzekło mnie "to coś"

Książkę „Sznurówka, ptak i ja” przeczytałam jednym tchem. Nie wiem czemu – co w niej jest. Czy język, czy rzecz tkwi w samych historiach? W trakcie czytania nawet ilustracje, wobec których byłam niechętnie nastawiona wydały mi się sympatyczne i jakieś bliskie. Na tyle, że z chęcią polecę tę książkę Wam i bliskim Wam dzieciom, które może będą potrzebowały takiej terapeutycznej lektury 🙂 Uważam, że książka powinna przede wszystkim cieszyć, dlatego z czystym sumieniem zachęcam Was do zerknięcia na jej karty.

Książkę „Sznurówka, ptak i ja” możecie zobaczyć na stronie wydawnictwa Zakamarki TUTAJ

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie