priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Czy wiecie, że bohaterowie, a nawet super bohaterowie, żyją wokół nas? Każdy z nas chciałby spotkać taką osobę na swojej drodze. Czasami nawet nie zastanawiamy się nad tym, że osoby nam bliskie, żyjące obok nas, robią coś zupełnie wyjątkowego. A tak jest! opowie Wam o tym książka „Super M”

W książce „Super M” spojrzycie na superbohatera, który towarzyszy dzieciom w ich codziennej drodze przez życie. Dla każdego dziecka działania tej wyjątkowej osoby są zupełnie normalne, naturalne, czasami nawet zwyczajne. To dlatego, że tak łatwo się do nich przyzwyczaić. Tymczasem każdy z tych bohaterów, bo jest ich cała masa, wykonuje codziennie kawał dobrej roboty? Kto to taki? Mowa oczywiście o mamie!

DSC0097-768x510.jpg

Zwyczajna - niezwyczajna osoba

To, kim jest bohater książki „Super M” nie jest ujawnione od razu. Dowiadujemy się tego dopiero na końcu lektury. Wcześniej czytelnik jest intrygowany i zachęcany do refleksji, który z bohaterów wykonuje szereg przedstawionych na kartach książki czynności. Czynności, o których czasami myślimy, że nie ma w nich nic wyjątkowego. Jednak gdy spojrzymy na treść lektury szerzej to okaże się, że jest niesamowite, by wszystkie te rzeczy potrafiła zrobić jedna osoba. A tak właśnie jest!

Super M to książka ukazująca dziecku niezwykłość tego, co jest w zasięgu ich ręki. Tak często, szczególnie starsze dzieci, zapominają o docenieniu tego, co mają na co dzień, wdzięczności osobom, które są im bliskie. Książka „Super M’ może przypomnieć im o tym, kto stoi u ich boku i jak wielkie jest to szczęście.

DSC0098-768x510.jpg

Mądry, refleksyjny prezent

„Super M” to świetna propozycja na prezent szczególnie z okazji takich jak na przykład dzień mamy. Prezent niby dla dziecka, jednak każdej mamie będzie przyjemnie poczytać o sobie i spojrzeć na swoje działania z innej perspektywy. To także bardzo dobry pomysł na refleksyjny prezent z okazji Świąt – to przecież czas zacieśniania więzi rodzinnych i szczególnego budowania relacji z bliskimi.

Książka sprawdzi się także jako materiał do pracy, dyskusji z grupą dzieci – czy to w przedszkolu, czy wśród nieco starszych dzieci, w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

DSC0099-768x510.jpg

Mama – tak piękny, tak ważny, a często tak niedoceniany trud i praca. Jako uzupełnienie tego tematu od razu nasuwa mi się film, który może już znacie (poniżej). Będzie on idealną kontynuacją książki, którą możecie nabyć na stronie Wydawnictwa Babaryba O TUTAJ.

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie