Czy wiecie, że bohaterowie, a nawet super bohaterowie, żyją wokół nas? Każdy z nas chciałby spotkać taką osobę na swojej drodze. Czasami nawet nie zastanawiamy się nad tym, że osoby nam bliskie, żyjące obok nas, robią coś zupełnie wyjątkowego. A tak jest! opowie Wam o tym książka „Super M”

W książce „Super M” spojrzycie na superbohatera, który towarzyszy dzieciom w ich codziennej drodze przez życie. Dla każdego dziecka działania tej wyjątkowej osoby są zupełnie normalne, naturalne, czasami nawet zwyczajne. To dlatego, że tak łatwo się do nich przyzwyczaić. Tymczasem każdy z tych bohaterów, bo jest ich cała masa, wykonuje codziennie kawał dobrej roboty? Kto to taki? Mowa oczywiście o mamie!

DSC0097-768x510.jpg

Zwyczajna - niezwyczajna osoba

To, kim jest bohater książki „Super M” nie jest ujawnione od razu. Dowiadujemy się tego dopiero na końcu lektury. Wcześniej czytelnik jest intrygowany i zachęcany do refleksji, który z bohaterów wykonuje szereg przedstawionych na kartach książki czynności. Czynności, o których czasami myślimy, że nie ma w nich nic wyjątkowego. Jednak gdy spojrzymy na treść lektury szerzej to okaże się, że jest niesamowite, by wszystkie te rzeczy potrafiła zrobić jedna osoba. A tak właśnie jest!

Super M to książka ukazująca dziecku niezwykłość tego, co jest w zasięgu ich ręki. Tak często, szczególnie starsze dzieci, zapominają o docenieniu tego, co mają na co dzień, wdzięczności osobom, które są im bliskie. Książka „Super M’ może przypomnieć im o tym, kto stoi u ich boku i jak wielkie jest to szczęście.

DSC0098-768x510.jpg

Mądry, refleksyjny prezent

„Super M” to świetna propozycja na prezent szczególnie z okazji takich jak na przykład dzień mamy. Prezent niby dla dziecka, jednak każdej mamie będzie przyjemnie poczytać o sobie i spojrzeć na swoje działania z innej perspektywy. To także bardzo dobry pomysł na refleksyjny prezent z okazji Świąt – to przecież czas zacieśniania więzi rodzinnych i szczególnego budowania relacji z bliskimi.

Książka sprawdzi się także jako materiał do pracy, dyskusji z grupą dzieci – czy to w przedszkolu, czy wśród nieco starszych dzieci, w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

DSC0099-768x510.jpg

Mama – tak piękny, tak ważny, a często tak niedoceniany trud i praca. Jako uzupełnienie tego tematu od razu nasuwa mi się film, który może już znacie (poniżej). Będzie on idealną kontynuacją książki, którą możecie nabyć na stronie Wydawnictwa Babaryba O TUTAJ.

Książki

Zobacz również:

 • Zęboszczotki – Pittau&Gervais
 • Zęboszczotki to jedna z książek – niespodzianek. Na pierwszy rzut oka bardzo prosta i może nieszczególnie przykuwająca uwagę rodzica (przynajmniej moją), do momentu pokazania książki dzieciom. Wtedy książka okazuje się być prawdziwym HITEM!

 • Mogę grać z wami? Mo Willems
 • Mogę grać z Wami to druga z poznanych przez nas książek z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie. W ostatnim wpisie na blogu pisałam, że seria ta na początku nie bardzo mnie przekonała, jednak szybko zweryfikowałam ten pogląd. Teraz książki o słoniu i śwince są przez nas często czytane i skradły serca zarówno moich dzieci, jak i – ostatecznie- moje. Przeurocze, przesympatyczne i ubrane w świetny humor książki dla dzieci o niecodziennej formie. Zobaczcie sami!

 • Złamałem trąbe - Mo Willems
 • Wiem doskonale, że dzieciom podoba się czasem coś zupełnie zaskakującego, coś, czego byśmy się nie spodziewali. Rzeczy, obok których dorośli przechodzą obojętnie i bez wzruszenia, poruszają dzieciaki i to dzięki nim możemy dostrzec piękno tam, gdzie nie sądziliśmy, że się ukrywa. To wspaniałe! Spoglądać na świat oczami naszych dzieci. Tak właśnie było w przypadku książki z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie – Złamałem trąbę! To pierwsza książka z tej serii, która wpadła nam w ręce, a co do której nie byłam do końca przekonana. Ooo, jak bardzo się pomyliłam!

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie