priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Zęboszczotki to jedna z książek – niespodzianek. Na pierwszy rzut oka bardzo prosta i może nieszczególnie przykuwająca uwagę rodzica (przynajmniej moją), do momentu pokazania książki dzieciom. Wtedy książka okazuje się być prawdziwym HITEM! Dzieci nie mogą się od niej oderwać i zawzięcie dyskutują nad kolejnymi jej kartami. Rozpoczynają się żywe dyskusje i opowieści. Maluchy snują opowiadania i dowiadują się nowych rzeczy, a dorosły po prostu podziwia ich niesamowity potencjał!

Nieoczekiwany potencjał drzemiący w ksiązkach

W ofercie Wydawnictwa Babaryba jest dostępnych więcej takich nieoczywistych książek. Dla mnie wielkim zaskoczeniem była seria o Słoniu Leonie i Śwince Malince (Mogę grać z wami? oraz Złamałem trąbe), a także seria książeczek autorstwa Ramadier&Bourgeau. To książki ukochane przez nasze, i nie tylko, dzieciaki. Zupełnie inne wybory, niż te, których dokonałabym sama, jako dorosła. A przecież nie chodzi o to, aby książka podobała się głównie mamie czy tacie, prawda?

Page 2.jpg

Czyja to szczoteczka?

Zęboszczotki to prosta książka z bardzo nietypowym pomysłem. W środku przedstawione są po prostu… szczoteczki do zębów. Ale, ale! Każda z nich jest inna w zależności od tego, kto jej używa. I tu jest prawdziwy hit! Dlaczego ta szczotka wygląda tak, a nie inaczej? Czemu na takie atrybuty? Co to oznacza? Albo z drugiej strony – kto może używać szczoteczki wyglądającej w taki sposób? Dyskusje nie mają końca, a dzieciom dają ogromną dawkę frajdy. Dodatkowo, czas spędzony z rodzicem na czytanie książki jest bezcenną inwestycją w rozwój relacji z maluchami.

Page 3.jpg

Nie tylko czytanie, ale tez relacja

Zęboszczotki to książka, z której dziecko może wiele się nauczyć. Jak wiele książek Wydawnictwa Babaryba, ta również może być wstępem do bardzo ciekawej przygody. Zaszczepia w dziecku ziarno ciekawości na jakiś temat i może skłonić do pogłębiania wiedzy np. o strażaku, rzeźbiarzu, czy meteorologu (bo między innymi ich szczoteczki zobaczymy na kartach książki). To, co szczególnie doceniam w tego typu pozycjach to to, że czytanie ich, przeglądanie ich kart wiąże się z aktywnością zarówno rodzica, jak i dziecka. Wartość, jaką wnosi to w rozwój ich relacji, bliskości jest bezcenna!

Książkę można znaleźć na stronie Wydawnictwa Babaryba: TUTAJ

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie