priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

OD CZEGO SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO

Jeśli myślicie, że w książce znajdziecie tylko informacje o tym, co obecnie dzieje się z klimatem to może spotkać Was duże zdziwienie. Klimat bowiem nie jest czymś nowym, lecz trwa od dawna, a książka wydawnictwa Babaryba pokazuje, jak zmieniał się i kształtował przez wieki. Opisuje także, jak klimat różni się w konkretnych miejscach na świecie i jak działania człowieka stopniowo rozwijały się, wprowadzając w nim zmiany.

klimat1.jpg

ZMIANY KLIMATYCZNE KONSEKWENCJĄ NASZYCH DZIAŁAŃ

Nic nie usprawiedliwia człowieka - to, co dzieje się z Ziemią to nasza wina. Działania, które szkodzą naszej Planecie są bardzo złożone i każdy z nas może zrobić wiele rzeczy, aby choć w małym stopniu je zatrzymać. Książka Ocieplenie klimatu jest doskonałym zwieńczeniem serii o zmianach na Ziemi, ponieważ skupia w sobie wszystkie poruszane w poprzednich publikacjach problemy - śmieci, zmiana w dostępności wody, plastik.

klimat2.jpg

NIE TYLKO DLA RODZICÓW I DZIECI

Konsekwencje ocieplenia klimatu opisane są tu na tyle szeroko, że z powodzeniem posłuży ona jako materiał do pracy z dziećmi szkolnymi na lekcjach geografii czy przyrody. Jest to pozycja, która może być wykorzystana nie tylko przez rodziców wraz z dziećmi, ale także przez nauczycieli. Jest rzetelna, problem ukazuje niezwykle szeroko. Pozwala zobaczyć go i przeanalizować z wielu punktów widzenia i dostrzec, że zmiany, jakie obecnie nas dotykają są konsekwencją wielu działań. Jeśli chcemy je zatrzymać, to nasze zachowanie również musi zmienić się wielotorowo.

Książkę Ocieplenie klimatu możecie nabyć na stronie wydawnictwa Babaryba: https://babaryba.pl/OCIEPLENIE-KLIMATU-na-czym-polegaja-zmiany-klimatyczne-na-Ziemi-ksiazka-ekologiczna-dla-dzieci-od-lat-8-Scharmacher-Schreiber-Marian

Książki

Zobacz również:

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

 • Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze? Saxton Freymann, Joost Elffers
 • Takiej książki nie mieliście jeszcze w ręku! trudno ją opisać jednym słowem! Jest zaskakująca, piękna, poruszająca i imponująca - jeśli weźmiemy pod uwagę ogrom pracy, który zapewne towarzyszył jej tworzeniu. Bierzemy dziś pod lupę książkę Owocoemocje, wydaną przez wydawnictwo Babaryba

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie