STRAJK wydawnictwa Babaryba to kolejna książka - niespodzianka. Jestem pewna, że nie spodziewacie się, co skrywa w środku!

Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić. Wszystko dzieje się stopniowo, co skłania do refleksji, co by było, gdyby takie zdarzenie faktycznie miało miejsce. Jak zmieniłaby się nasza rzeczywistość, czy świat, który nas otacza, nadal sprawiałby nam radość.

Artboard2.jpg

Okazuje się, że pierwszy ptak umilkł bo... zakrztusił się plastikowym korkiem z butelki! Ostatnia scena przedstawia świat zatopiony w plastiku - czy chcemy, aby tak wyglądała nasza rzeczywistość? Co możemy z tym zrobić?

Dla mnie osobiście jest to książka - szok! Mrożąca krew w żyłach w momencie, gdy zdamy sobie sprawę, że wszystko może zmienić się, jeśli nasz świat się nie zmieni. A świat się nie zmieni, jeśli sami nie zaczniemy od siebie.

Książka STRAJK to jedna z kilku pozycji dotyczącej ekologii i dbania o planetę, które pojawiły się w ofercie Wydawnictwa Babaryba. Wszystkie dostępne książki można znaleźć bezpośrednio na stronie: KLIK

Książki

Zobacz również:

 • Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze? Saxton Freymann, Joost Elffers
 • Takiej książki nie mieliście jeszcze w ręku! trudno ją opisać jednym słowem! Jest zaskakująca, piękna, poruszająca i imponująca - jeśli weźmiemy pod uwagę ogrom pracy, który zapewne towarzyszył jej tworzeniu. Bierzemy dziś pod lupę książkę Owocoemocje, wydaną przez wydawnictwo Babaryba

 • Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka Peter Horacek
 • Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka to pozycja dla rodziców, którzy poszukują prostej lecz pozytywnej literatury dla dzieci przybliżającej jednocześnie język angielski. Jest to książka napisana dwoma językami - z polskimi, głównymi tekstami, którym towarzyszą angielskie odpowiedniki.

 • Mo Willems, Czy umiem się dzielić? Wyd. Babaryba
 • Dzielenie się jest trudne! Tym bardziej, że dojrzałość układu nerwowego, umożliwiająca zrozumienie idei dzielenia się, przychodzi dopiero około czwartych urodzin.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie