priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

WODA ŹRÓDŁO ŻYCIA

To, że woda jest nam niezbędna to jasne. Dla wielu z nas jasne jest to, że woda jest. Szczególnie chyba, dla naszych dzieci. Ale czy to nie jest złudne wrażenie? Woda jest, ale może jej zabraknąć. W wielu miejscach na Ziemi już to się dzieje. Książka WODA - ŹRÓDŁO ŻYCIA wydawnictwa Babaryba w sposób bardzo konkretny przedstawia to, jak woda nam jest potrzebna i jak szeroko ją wykorzystujemy, ale także to, że może jej zabraknąć a nawet, że już powinniśmy zacząć się tym martwić.

woda1.jpg

WODA W RÓŻNYCH MIEJSCACH NA ZIEMI

To, co wyjątkowo ujęło mnie w opisywanej książce to fakt, że możemy dowiedzieć się, jak kwestia dostępności wody wygląda w różnych zakątkach świata. Są miejsca, gdzie trzeba przemierzyć bardzo duże odległości, by ją znaleźć oraz takie, gdzie zużywa się jej za dużo i po prostu nie za bardzo się o nią dba. Gdzie jesteśmy my? W jak uprzywilejowanym miejscu na Ziemi przyszło nam żyć? To refleksje, które mogą pojawić się podczas zgłębiania lektury autorstwa Christiny Steinlein i Mieke'a Cheiera

woda2.jpg

WODA TO NIE TYLKO PROBLEM Z PRAGNIENIEM

Brak wody generuje różnorodne problemy. Do kogo należy woda? Kto decyduje o jej dostępności? Co przestaje działać, gdy zaczyna jej brakować? Książka WODA - źródło życia porusza ten problem bardzo skrupulatnie. Jest to lektura, którą można zgłębić już z przedszkolakiem, ale ilość zawartych w mniej informacji będzie również interesująca dla ucznia szkoły podstawowej, a nawet samego rodzica.

Brak wody pitej na świecie jest problemem dla nas dość oczywistym, ale jednocześnie takim, o którym często zapominamy. Przy okazji edukacji naszych dzieci warto wracać do tego, co ważne i planowania przeciwdziałania pogłębiania się tego problemu. Wskazówki, jak to zrobić, oczywiście również znajdziecie w książce.

Książkę WODA Źródło życia znajdziecie na stronie Wydawnictwa Babaryba pod linkiem: https://babaryba.pl/WODA-Zrodlo-zycia-Wszystko-o-najwazniejszej-substancji-na-Ziemi-ksiazka-ekologiczna-dla-dzieci-od-lat-6-Steinlein-Scheier

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

 • Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze? Saxton Freymann, Joost Elffers
 • Takiej książki nie mieliście jeszcze w ręku! trudno ją opisać jednym słowem! Jest zaskakująca, piękna, poruszająca i imponująca - jeśli weźmiemy pod uwagę ogrom pracy, który zapewne towarzyszył jej tworzeniu. Bierzemy dziś pod lupę książkę Owocoemocje, wydaną przez wydawnictwo Babaryba

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie