priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Wiem doskonale, że dzieciom podoba się czasem coś zupełnie zaskakującego, coś, czego byśmy się nie spodziewali. Rzeczy, obok których dorośli przechodzą obojętnie i bez wzruszenia, poruszają dzieciaki i to dzięki nim możemy dostrzec piękno tam, gdzie nie sądziliśmy, że się ukrywa. To wspaniałe! Spoglądać na świat oczami naszych dzieci. Tak właśnie było w przypadku książki z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie – Złamałem trąbę! To pierwsza książka z tej serii, która wpadła nam w ręce, a co do której nie byłam do końca przekonana. Ooo, jak bardzo się pomyliłam!

Dlaczego to nie miłość od pierwszego wejrzenia?

IMG_20200405_130336-1024x768.jpg

Spojrzałam na książkę Złamałem trąbę! i pomyślałam: proste obrazki, bardzo mało tekstu, krótka historia, dziwne wnętrze… Na każdej stronie jest jeden obrazek, z jednym zdaniem. Wertować ją trzeba w zawrotnym tempie (tak mi się przynajmniej wydawało). Bez większego przekonania położyłam książkę na stole i nie sądziłam, że prędko po nią sięgniemy. Aż do momentu, kiedy namierzyły ją moje dzieciaki!

Za co ich pokochaliśmy?

IMG_20200405_130404-1024x768.jpg

Wszystko to, co wydawało mi się w książce nieatrakcyjne i nieprzykuwające uwagi, moje dzieci wprost pokochały! Proste obrazki samych bohaterów, bez zbędnych szczegółów i niepotrzebnych elementów skupiają doskonale uwagę dziecka na głównych postaciach. Krótka treść i przewracanie stron po każdym zdaniu trzyma dzieci w napięciu – wypatrują tego, co za chwilę się wydarzy. W tradycyjnych książkach dzieci z obrazków mogą dowiedzieć się z wyprzedzeniem, co czeka konkretnego bohatera. Tu są skupione tylko na danej chwili, przez co łatwiej im się skoncentrować. Myślę, że będzie to niesamowicie cenne dla dzieciaków, które nie lubią czytać, albo które mają trudność ze skupieniem uwagi na dłużej przy jednej książce.

Moje dzieci rechotały ze śmiechu przy kolejnych wydarzeniach opisanych w książeczce. Co więcej – muszę zupełnie szczerze przyznać – książka ma bardzo zabawne i dość zaskakujące zakończenie, którego nie byłam w stanie przewidzieć. Nawet dorosłemu trudno się nie zaśmiać! ZA KAŻDYM RAZEM po czytaniu książeczki moje dzieci krzycza głośno: Jeszcze raz! Jeszcze raz! No i co począć? Czytamy! Z ogromną przyjemnością 🙂

Im dłużej znam przygody Słonia Leona i Świnki Malinki tym większą sympatią ich darzę. To książki doskonałe na prezent. Jestem przekonana, że będą wielokrotnie czytane. Myślę, że książka jeszcze długo nie zejdzie z naszej półki z książkami bo mimo upływu czasu, dzieciaki wciąż chętnie do nich wracają. I przyznam Wam w tajemnicy – że ja również!

Książkę znajdziecie na stronie wydawnictwa Babaryba o, TUTAJ.

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie