priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Mogę grać z Wami to druga z poznanych przez nas książek z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie. W ostatnim wpisie na blogu pisałam, że seria ta na początku nie bardzo mnie przekonała, jednak szybko zweryfikowałam ten pogląd. Teraz książki o słoniu i śwince są przez nas często czytane i skradły serca zarówno moich dzieci, jak i – ostatecznie- moje. Przeurocze, przesympatyczne i ubrane w świetny humor książki dla dzieci o niecodziennej formie. Zobaczcie sami!

Mogę grać z wami?

IMG_20200405_130533-1024x768.jpg

W tej części książki spotkamy nie tylko głównych bohaterów serii, ale także małego robaczka (choć wiem, że nie jest to poprawne biologicznie określenie). Nowy towarzysz Malinki i Leona chce pograć z nimi w piłkę – rzucać ją i łapać. Czy jest to w ogóle możliwe? Jak mu o tym powiedzieć? Czy się nie pogniewa? Jak sytuacja się rozwinie?

Książka pomagająca się skupić

IMG_20200405_130554-1024x768.jpg

Podobnie jak poprzednia książka z tej serii, ta również ma dość niecodzienną formę. Ilustracje są bardzo proste, a na każdej z nich występują wyłącznie bohaterowie – bez tła, bez ozdób – patrzymy tylko na nich. Nie byłam do końca przekonana do takiego rozwiązania – wydawało mi się, że będzie to dla dzieci po prostu nieciekawe. Tymczasem wręcz przeciwnie! Dzieciaki jeszcze mocniej skupiają się na tym, co dzieje się na kartach książki.

Na każdej z kartek znajduje się tylko jedno zdanie, przez co dziecko maksymalnie skupia się na tym, co dzieje się tu i teraz. Nie rozgląda się po ilustracji, nie czeka, aż przeczytamy duży kawał tekstu. Przewracamy stronę po każdym zdaniu i wyczekujemy w napięciu, co się zaraz wydarzy.

Poczucie humoru

Książka Mogę grać z wami? , podobnie jak Złamałem trąbę nie jest pozbawiona poczucia humoru. Humor tej serii jest zaskakujący, bardzo przemawiający do mnie, a do tego, zakończenie historii rozwija się w nieoczekiwanym i bardzo sympatycznym kierunku. Dawno nie spotkałam książki z podobnym klimatem, o ile w ogóle. Uwielbiamy w domu śmiać się, także z siebie, mieć dystans do tego, co się dzieje. ta książka idealnie wpisuje się w nasze poczucie humoru i przez to jeszcze trudniej jej się oprzeć. Śmiejemy się za każdym razem, gdy ją czytamy!

Polecamy tę, jak i pozostałe książki z serii o Słoniu Leonie i Śwince Malince – wszystkie, bez wyjątku, skradły nasze serca i jeszcze długo będziemy im wierni! Książkę znajdziecie na stronie Wydawnictwa Babaryba o, TUTAJ

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie