priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Są to książki dość nietypowe. Takie, które same chcą opowiedzieć i pokazać dziecku coś o sobie. Budzą przez to zaciekawienie a forma pozwala budować osobistą więź z książką, co może być bardzo niecodziennym sposobem na zachęcanie do czytania.

Pokochaj mnie

Pierwsza z książeczek – „Pokochaj mnie” – jest zakochana. Stopniowo próbuje wyjawić ona tę tajemnice przed dzieckiem. Jakie może być jego zaskoczenie, gdy okazuje się, że książka zakochała się właśnie w naszym maluchu! Dodatkowo wychodzi na jaw, że książeczka uwielbia, gdy jest czytana przez nasze dziecko. Chcąc sprawić jej radość nasza pociecha może chętniej po nią sięgać i doświadczać, jak swoim działaniem wpływa na to, że jego „przyjaciółka” jest szczęśliwa i uśmiechnięta.

Książeczkę Pokochaj mnie można znaleźć na stronie wydawnictwa Babaryba.

pokochaj-mnie-1.jpg

Zaśnij ze mną

„Zaśnij ze mną” to pozycja, w której dziecko razem z książeczką szykuje się do snu. Książka przechodzi przez typowe elementy wieczornego rytuału – mycie zębów, siusiu, bajka, kołysanka. Dziecko towarzyszy jej i pyta książkę, czy udało jej się wykonać już dane zadanie. Później zachęcone jest, by samodzielnie opowiedzieć książce bajkę lub zaśpiewać jej kołysankę, a następnie przykryć ją kocem. Książka stopniowo wycisza się i zapada w błogi sen. Dziecko również, czytając książkę coraz spokojniej i obserwując jej reakcje przygotowuje się do wieczornego pójścia spać.

Książeczka Zaśnij ze mną jest do nabycia na stronie wydawnictwa Babaryba.

pokochaj-mnie-2.jpg

Ukryte w książkach skarby

Nieoczywisty potencjał, jaki widzę w tych książeczkach z racji swojego zawodu, to możliwość analizy przeżywanych przez nie emocji. Jest to możliwe na podstawie ich wyrazu twarzy oraz łączenia tego z sytuacją, jaka aktualnie im towarzyszy. Można wraz z dzieckiem przypominać sobie sytuacje, kiedy ono doświadczało podobnych emocji. Dodatkowo można naśladować miny z książki, co może być wstępem do wspaniałej i cennej zabawy o naszych uczuciach.

Dobrze przygotowane dla małych czytelników

Atutem omawianych pozycji „Zaśnij ze mną” oraz „Pokochaj mnie” są bez wątpienia twarde karty, które pozwalają długo cieszyć się książeczkami nawet przy ich intensywnym przeglądaniu przez maluchy.

Omawiane książki są bardzo proste i przeznaczone raczej dla młodszych dzieci. Mogą również zachęcić do czytania wtedy, gdy dziecko nie wykazuje szczególnego zainteresowania książkami.

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie