Jak dobrze, że przygody naszych ulubionych bohaterów znajdują swoja kontynuację - książki mamy przeczytane już wiele, wiele razy (czasami wiele razy pod rząd!) i nam (rodzicom) przydaje się od czasu do czasu jakaś odmiana :) Dzieci za każdym razem, gdy słuchają o historii Słonia Leona i Świnki Malinki śmieją się tak samo głośno, jakby historię słyszały po raz pierwszy. Jest w nich jakaś magia!

CZY UMIEM SIĘ DZIELIĆ?

Dzielenie się jest trudne! Tym bardziej, że dojrzałość układu nerwowego, umożliwiająca zrozumienie idei dzielenia się, przychodzi dopiero około czwartych urodzin. Nawet wtedy, dzielenie się czymś, co jest dla nas cenne, nawet z ważnymi dla nas osobami, bywa trudne. O tym właśnie możemy poczytać w kolejnej części przygód Leona i Malinki.

Tym razem Leon zmaga się z mieszanymi uczuciami dotyczącymi dzielenia się - z jednej strony chce uszczęśliwić swoją przyjaciółkę Malinkę, ale z drugiej strony trudno rozstać mu się z czymś, co jest dla niego wyjątkowe. Któż z nas tego nie zna? Zna to na pewno dobrze każde dziecko tym bardziej, że zapewne w różnych okolicznościach słyszy, że dzielenie się jest ważne i potrzebne. Ale nie jest proste! Warto, aby także o tym miało szansę usłyszeć.

TRUDNA DECYZJA, TRUDNE EMOCJE

Czy umiem się dzielić? to kolejna z książek w tej serii, która porusza temat radzenia sobie z trudnymi emocjami, burzy mieszanych uczuć, trudności w podjęciu decyzji. To wyjątkowa wartość dodana, bo dzięki temu książeczki niosą ze sobą nie tylko wyjątkowo ciepłą atmosferę troski głównych bohaterów o siebie nawzajem. Pomagają przepracować emocje, których dzieci doświadczają lub zapewne doświadczą ich w swoich codziennych sytuacjach. Dodatkowo są to historie ubrane w wyjątkowo trafiony i zaskakujący nas pozytywnie humor oraz niespotykaną nigdzie indziej formę - krótkiej treści mocno podzielonej na strony książki, przez co napięcie towarzyszące czekaniu na rozwój wydarzeń bardzo zachęca do czytania.

SERIA KSIĄŻEK MO WILLEMS'A

Czy umiem się dzielić? to już kolejna z książek, z którą mieliśmy wielka przyjemność się zapoznać. Jeśli nie czytaliście jeszcze opisu poprzednich części, to serdecznie zapraszam Was do zerknięcia we wpisy:

Złamałem trąbę KLIK

Mogę grać z Wami? KLIK

Czekanie jest takie trudne KLIK

Wszystkie książki znajdziecie w ofercie wydawnictwa Babaryba, na stronie internetowej KLIK

Książki

Zobacz również:

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

 • Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze? Saxton Freymann, Joost Elffers
 • Takiej książki nie mieliście jeszcze w ręku! trudno ją opisać jednym słowem! Jest zaskakująca, piękna, poruszająca i imponująca - jeśli weźmiemy pod uwagę ogrom pracy, który zapewne towarzyszył jej tworzeniu. Bierzemy dziś pod lupę książkę Owocoemocje, wydaną przez wydawnictwo Babaryba

 • Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka Peter Horacek
 • Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka to pozycja dla rodziców, którzy poszukują prostej lecz pozytywnej literatury dla dzieci przybliżającej jednocześnie język angielski. Jest to książka napisana dwoma językami - z polskimi, głównymi tekstami, którym towarzyszą angielskie odpowiedniki.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie