priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Jak dobrze, że przygody naszych ulubionych bohaterów znajdują swoja kontynuację - książki mamy przeczytane już wiele, wiele razy (czasami wiele razy pod rząd!) i nam (rodzicom) przydaje się od czasu do czasu jakaś odmiana :) Dzieci za każdym razem, gdy słuchają o historii Słonia Leona i Świnki Malinki śmieją się tak samo głośno, jakby historię słyszały po raz pierwszy. Jest w nich jakaś magia!

CZY UMIEM SIĘ DZIELIĆ?

Dzielenie się jest trudne! Tym bardziej, że dojrzałość układu nerwowego, umożliwiająca zrozumienie idei dzielenia się, przychodzi dopiero około czwartych urodzin. Nawet wtedy, dzielenie się czymś, co jest dla nas cenne, nawet z ważnymi dla nas osobami, bywa trudne. O tym właśnie możemy poczytać w kolejnej części przygód Leona i Malinki.

Tym razem Leon zmaga się z mieszanymi uczuciami dotyczącymi dzielenia się - z jednej strony chce uszczęśliwić swoją przyjaciółkę Malinkę, ale z drugiej strony trudno rozstać mu się z czymś, co jest dla niego wyjątkowe. Któż z nas tego nie zna? Zna to na pewno dobrze każde dziecko tym bardziej, że zapewne w różnych okolicznościach słyszy, że dzielenie się jest ważne i potrzebne. Ale nie jest proste! Warto, aby także o tym miało szansę usłyszeć.

TRUDNA DECYZJA, TRUDNE EMOCJE

Czy umiem się dzielić? to kolejna z książek w tej serii, która porusza temat radzenia sobie z trudnymi emocjami, burzy mieszanych uczuć, trudności w podjęciu decyzji. To wyjątkowa wartość dodana, bo dzięki temu książeczki niosą ze sobą nie tylko wyjątkowo ciepłą atmosferę troski głównych bohaterów o siebie nawzajem. Pomagają przepracować emocje, których dzieci doświadczają lub zapewne doświadczą ich w swoich codziennych sytuacjach. Dodatkowo są to historie ubrane w wyjątkowo trafiony i zaskakujący nas pozytywnie humor oraz niespotykaną nigdzie indziej formę - krótkiej treści mocno podzielonej na strony książki, przez co napięcie towarzyszące czekaniu na rozwój wydarzeń bardzo zachęca do czytania.

SERIA KSIĄŻEK MO WILLEMS'A

Czy umiem się dzielić? to już kolejna z książek, z którą mieliśmy wielka przyjemność się zapoznać. Jeśli nie czytaliście jeszcze opisu poprzednich części, to serdecznie zapraszam Was do zerknięcia we wpisy:

Złamałem trąbę KLIK

Mogę grać z Wami? KLIK

Czekanie jest takie trudne KLIK

Wszystkie książki znajdziecie w ofercie wydawnictwa Babaryba, na stronie internetowej KLIK

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie