Czekanie jest takie trudne to kolejna część przygód Słonia Leona i Świnki Malinki - bohaterów, których historie skradły serca nasze i naszych dzieciaków. Historie, które mimo swojej prostoty trzymają w napięciu i rozwiązują się zawsze w zaskakujący i zabawny sposób. Chcecie dowiedzieć się o nich więcej? zapraszam do dzisiejszego wpisu!

CZEKANIE JEST TAKIE TRUDNE

To chyba jasne i wie to każdy rodzic, że często czekanie jest czymś, co staje się prawdziwą torturą dla najmłodszych (ale czy tylko dla nich? :). ta część serii pokazuje to bardzo jasno - wraz ze Słoniem Leonem przyglądamy się temu, jak wielkim wyzwaniem jest czekanie. Niby nic takiego, ale potrafi nieźle nas wymęczyć. czy warto czekać na niespodziankę? Czy czekanie się opłaca? Leon przekonuje się o tym pod koniec opowiadania.

SILNE EMOCJE

Świnka Malinka przygotowuje dla Leona niespodziankę, na którą on musi zaczekać. Jak się okazuje, bardzo długo. Widzimy jak bohater przechodzi z ekscytacji, do pozornej obojętności, ze złości do smutku, a nawet rozpaczy. czekanie jest naprawdę bardzo trudne i w jego trakcie pojawiają się przeróżne trudne emocje! Które z dzieci tego nie doświadczyło? Historia jest okazją do tego, aby porozmawiać o podobnych sytuacjach z życia dziecka czy rodziny i o tym, że tak jak u Leona, tak samo u nas pojawiające się emocje są zupełnie naturalne, choć jednocześnie trudne do zniesienia.

Przy okazji lektury warto poszukać w pamięci podobnych wydarzeń z własnego życia i opowiedzieć o nim dziecku - to jeszcze bardziej utwierdzi je w poczuciu, że może czuć się tak, jak czasami czuje się czekając na coś ważnego. Te emocje są zrozumiałe - gdy ma się wydarzyć coś, czego bardzo pragniemy, odwlekanie tego w czasie, szczególnie, jeśli nie mamy na to wpływu, jest wyjątkowo frustrujące!

lektura książki może posłużyć także jako baza do rozmowy o emocjach towarzyszących czekaniu na przyszłość. Możesz powiedzieć dziecku: O, mam wrażenie, że czujesz się teraz podobnie jak Leon, który czekał na niespodziankę Świnki Malinki. Takie skierowanie uwagi dziecka na szukanie powiązań między jego życiem a znaną historią może sprawić, że sam proces oczekiwania stanie się łatwiejszy do zniesienia.

SERIA KSIĄŻEK MO WILLEMS'A

Czekanie jest takie trudne to już kolejna z książek, z którą mieliśmy wielka przyjemność się zapoznać. Jeśli nie czytaliście jeszcze opisu poprzednich części, to serdecznie zapraszam Was do zerknięcia we wpisy:

Złamałem trąbę KLIK

Mogę grać z Wami? KLIK

Wszystkie książki znajdziecie w ofercie wydawnictwa Babaryba, na stronie internetowej KLIK

Książki

Zobacz również:

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

 • Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze? Saxton Freymann, Joost Elffers
 • Takiej książki nie mieliście jeszcze w ręku! trudno ją opisać jednym słowem! Jest zaskakująca, piękna, poruszająca i imponująca - jeśli weźmiemy pod uwagę ogrom pracy, który zapewne towarzyszył jej tworzeniu. Bierzemy dziś pod lupę książkę Owocoemocje, wydaną przez wydawnictwo Babaryba

 • Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka Peter Horacek
 • Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka to pozycja dla rodziców, którzy poszukują prostej lecz pozytywnej literatury dla dzieci przybliżającej jednocześnie język angielski. Jest to książka napisana dwoma językami - z polskimi, głównymi tekstami, którym towarzyszą angielskie odpowiedniki.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie