priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Czekanie jest takie trudne to kolejna część przygód Słonia Leona i Świnki Malinki - bohaterów, których historie skradły serca nasze i naszych dzieciaków. Historie, które mimo swojej prostoty trzymają w napięciu i rozwiązują się zawsze w zaskakujący i zabawny sposób. Chcecie dowiedzieć się o nich więcej? zapraszam do dzisiejszego wpisu!

CZEKANIE JEST TAKIE TRUDNE

To chyba jasne i wie to każdy rodzic, że często czekanie jest czymś, co staje się prawdziwą torturą dla najmłodszych (ale czy tylko dla nich? :). ta część serii pokazuje to bardzo jasno - wraz ze Słoniem Leonem przyglądamy się temu, jak wielkim wyzwaniem jest czekanie. Niby nic takiego, ale potrafi nieźle nas wymęczyć. czy warto czekać na niespodziankę? Czy czekanie się opłaca? Leon przekonuje się o tym pod koniec opowiadania.

SILNE EMOCJE

Świnka Malinka przygotowuje dla Leona niespodziankę, na którą on musi zaczekać. Jak się okazuje, bardzo długo. Widzimy jak bohater przechodzi z ekscytacji, do pozornej obojętności, ze złości do smutku, a nawet rozpaczy. czekanie jest naprawdę bardzo trudne i w jego trakcie pojawiają się przeróżne trudne emocje! Które z dzieci tego nie doświadczyło? Historia jest okazją do tego, aby porozmawiać o podobnych sytuacjach z życia dziecka czy rodziny i o tym, że tak jak u Leona, tak samo u nas pojawiające się emocje są zupełnie naturalne, choć jednocześnie trudne do zniesienia.

Przy okazji lektury warto poszukać w pamięci podobnych wydarzeń z własnego życia i opowiedzieć o nim dziecku - to jeszcze bardziej utwierdzi je w poczuciu, że może czuć się tak, jak czasami czuje się czekając na coś ważnego. Te emocje są zrozumiałe - gdy ma się wydarzyć coś, czego bardzo pragniemy, odwlekanie tego w czasie, szczególnie, jeśli nie mamy na to wpływu, jest wyjątkowo frustrujące!

lektura książki może posłużyć także jako baza do rozmowy o emocjach towarzyszących czekaniu na przyszłość. Możesz powiedzieć dziecku: O, mam wrażenie, że czujesz się teraz podobnie jak Leon, który czekał na niespodziankę Świnki Malinki. Takie skierowanie uwagi dziecka na szukanie powiązań między jego życiem a znaną historią może sprawić, że sam proces oczekiwania stanie się łatwiejszy do zniesienia.

SERIA KSIĄŻEK MO WILLEMS'A

Czekanie jest takie trudne to już kolejna z książek, z którą mieliśmy wielka przyjemność się zapoznać. Jeśli nie czytaliście jeszcze opisu poprzednich części, to serdecznie zapraszam Was do zerknięcia we wpisy:

Złamałem trąbę KLIK

Mogę grać z Wami? KLIK

Wszystkie książki znajdziecie w ofercie wydawnictwa Babaryba, na stronie internetowej KLIK

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie