Takiej książki nie mieliście jeszcze w ręku! trudno ją opisać jednym słowem! Jest zaskakująca, piękna, poruszająca i imponująca - jeśli weźmiemy pod uwagę ogrom pracy, który zapewne towarzyszył jej tworzeniu. Bierzemy dziś pod lupę książkę Owocoemocje, wydaną przez wydawnictwo Babaryba

PRAWDZIWE OWOCE W KSIAŻCE O EMOCJACH

Może to nie jest najważniejsze w tej książce, ale na pewno rzuca się w oczy od razu, gdy zaczynamy ją czytać. Na kartach książki przedstawione są prawdziwe owoce i warzywa wybrane tak, aby ich kształt obrazował dopasowana do treści minę - sam pomysł jest wyjątkowy, a jego wykonanie to majstersztyk Myślę, że nawet prawdziwi aktorzy mogliby mieć trudność z tak trafnym przedstawieniem stanów emocjonalnych na swojej twarzy.

To, co urzeka mnie w tym pomyśle to także fakt, jak inspirujący staje się on i jak wpływa na postrzeganie rzeczy, które są wokół nas. Teraz papryka nie jest już tylko zwykłym warzywem, ale gdy przyjrzymy się jej bliżej, możemy dostrzec podobieństwo do jakiegoś kształtu. Dostrzegamy coś wyjątkowego tam, gdzie zwykle nawet nie szukaliśmy.

Artboard2.jpg

NIEZWYKLE BOGATA TREŚĆ

W książce Owocoemocje nie znajdziecie dużo tekstu, jednak mimo to książka jest bardzo bogata w treść. Na każdej stronie znajdziecie inspirację do rozmowy o innej sytuacji. Tekst inspiruje do tego, aby zastanowić się nad tym, co robimy, jak zachowujemy się, gdy czujemy konkretną emocję oraz u kogo szukamy pocieszenia. Pomaga też zastanowić się nad zachowaniem innych osób, poszukać jego przyczyn. Inspiracji można poszukać też w zdjęciach warzyw i owoców - czy nasze twarze wyglądają podobnie, gdy doświadczamy czegoś przyjemnego bądź trudnego?

TRUDNE ROZMOWY O EMOCJACH

To prawda, że rozmowy o emocjach, szczególnie tych nieprzyjemnych, nie są łatwe. Dlatego każda okazja do tego, aby temat trudnych emocji przepracować w formie metaforycznej lub nie wprost jest warta do wykorzystania. Gdy dziecko nie czuje, że jest przepytywane, łatwiej się otwiera. Samo zaczyna opowiadać o tym, że w jakiejś sytuacji czuło się podobnie, albo, że dany obrazek coś jej przypomina.

Artboard1.jpg

Nam, rodzicom, też czasami brakuje słów, aby zacząć rozmowę o tym, co trudne. Jestem pewna, że książka Owocoemocje zdecydowanie Wam to ułatwi.

Wszystkie książki wydawnictwa Babaryba znajdziecie na stronie internetowej KLIK:

Książki

Zobacz również:

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

 • Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka Peter Horacek
 • Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka to pozycja dla rodziców, którzy poszukują prostej lecz pozytywnej literatury dla dzieci przybliżającej jednocześnie język angielski. Jest to książka napisana dwoma językami - z polskimi, głównymi tekstami, którym towarzyszą angielskie odpowiedniki.

 • Mo Willems, Czy umiem się dzielić? Wyd. Babaryba
 • Dzielenie się jest trudne! Tym bardziej, że dojrzałość układu nerwowego, umożliwiająca zrozumienie idei dzielenia się, przychodzi dopiero około czwartych urodzin.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie