priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Prawdziwa gratka dla fanów koparek, dźwigów i betoniarek! Co dzieje się na placu budowy przez kolejne dni tygodnia i jaki będzie tego efekt końcowy? Nie zdradzę zakończenia, ale zapewniam, że jest to coś, na co będzie czekało każde dziecko.

1.jpg

Co dzieje się na placu budowy?

Jak sam tytuł wskazuje, książka Tydzień na budowie opowiada o tygodniu pracy na placu budowy. Spotkamy tam wszystkie typowe dla tego miejsca sprzęty – koparki, ładowarki, walce, podnośniki. Wszystkie sprzęty, które przyprawiają o szybsze bicie serca niejednego malucha! 🙂 Praca na placu budowy jest zaplanowana i każdego dnia dzieje się coś innego. Wykorzystywane są też inne sprzęty, przez co cała praca ma swoją logiczną strukturę.

Czytanie książeczki jest okazją do lepszego poznania charakterystycznych maszyn obecnych na budowie. Nie są one opisane szczegółowo – przedstawiona jest raczej ich ogólna funkcja przez co książeczka nada się najbardziej dla młodszych dzieci – już nie dla na wpół wyspecjalizowanych budowlańców 🙂

2.jpg

Ciężka praca się opłaca

Małe dzieci nie zawsze zdają sobie sprawę z ciągów przyczynowo-skutkowych i z tego, że wykonywanie określonej pracy ma swój zamierzony cel – efekt końcowy. Książka Tydzień na budowie wydana przez Wydwnictwo Babaryba wspaniale ukazuje to, do czego dążymy ciężką pracą. Efekt końcowy jest spektakularny i może zainspirować malucha do wspólnej zabawy w domu czy na podwórku.

3.jpg

Twarda oprawa, miękkie strony, przyjemne grafiki

To nie pierwsza książka, którą recenzuję, do której ilustracje przygotował Leo Timmers. Poprzednia – dwujęzyczna książka Kto prowadzi? budziła moje mieszane uczucia w kwestii przedstawionych ilustracji. Zwierzęta – bohaterowie miały nie raz szalony wyraz twarzy, co zwracało uwagę, ale na szczęście tylko wśród dorosłych. W tej książeczce nie widzę już nic podobnego – wszyscy budowlańcy uśmiechają się miło i radośnie spoglądają z kart książki na swojego czytelnika. Czytanie tej książki to czysta przyjemność! Moje dzieci (2,5 roku i 4 lata) zawsze domagają się, by przeczytać ją kilka razy pod rząd.

Książeczkę można nabyć na stronie Wydawnictwa Babaryba o, TUTAJ. Książeczka znajduje się akurat w promocji, z której warto skorzystać 🙂 Zachęcam do poszperania na stronie wydawnictwa – znajdziecie am wiele ciekawych propozycji dla fanów motoryzacji, na przykład serię o pojazdach. Niedawno recenzowałam POCIĄGI – spotkały się one z Waszym ciepłym odzewem i zdobią już półki w domach wielu z Was 🙂

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie