priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Godziny rejestracji telefonicznej:

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Temat bezpieczeństwa życia na naszej planecie oraz jej przyszłości jest ostatnio bardzo na topie. Rośnie świadomość ludzi w kwestii dbania o nasz wspólny dom, poczucie, że małe zmiany mają znaczenie. Zmiany wprowadzane w domach dotyczą w dużej mierze tego, jakie odpady produkujemy. Śmieci – ile o nich wiemy? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, jakim są zagrożeniem? Czy zaczęliśmy już rozmawiać na ten temat z naszymi dziećmi?

1.jpg

Co to są śmieci?

2.jpg

Co ma wartość, a co nie? Czy jedna rzecz dla kogoś może być skarbem, a dla innego śmieciem? Czy wszystkie stare rzeczy są niepotrzebne, a nowe – przydatne?

Początek książki ŚMIECI wydanej przez Wydawnictwo Babaryba zachęci Was i Wasze pociechy do takiej refleksji. Możecie porozmawiać z nimi o tym, jak inaczej możemy patrzeć na te same przedmioty. To bardzo cenna lekcja wrażliwości i uważności na to, co nas otacza.

Przecież stary miś, pozbawiony ucha, rozpruty i brudny (tak, jak na jednej z kart książki) wydaje się z pozoru czymś nienadającym się do niczego. Dla innej osoby może to być jednak skarbnica wspomnień, z którą za nic nie chce się rozstać. Stary kubek może zmienić się w inny przedmiot, jeśli tylko zechcemy spojrzeć na niego inaczej.

Co zostawisz dla kolejnych pokoleń

Wielu z nas, dorosłych, przez dużą część życia nie zastanawiało się, jaki wpływ będą miały nasze odpady na wygląd Ziemi w przyszłości. Na szczęście się to zmienia. Nie mamy jednak czasu na to, by nasze dzieci żyły tak długo w nieświadomości tego procesu. Z książką ŚMIECI będziecie mogli zastanowić się nad tym, co po nas pozostanie i jakie ślady mogą odkryć na nasz temat przyszłe pokolenia.

3.jpg

Kosz na śmieci i co dalej?

4.jpg

Z książki ŚMIECI Gerdy Raidt można czerpać bardzo wiele ciekawych informacji. Sama o wielu z nich nie zdawałam sobie sprawy – np jak śmieci są składowane długoterminowo. Zwracana jest również uwaga na to, że nie wszyscy chcą postępować z odpadami tak, aby chronić planetę. poruszane są codzienne sytuacje, które kręcą się wokół śmieci. Problem reklam, które sztucznie napędzają naszą chęć kupowania a przez to – generowania większej ilości odpadów. Warto rozmawiać o tym z dziećmi, aby umiały podejmować rozważne decyzje co do tego, czego potrzebują, a czego mogą się pozbyć. Oraz w jaki sposób zrobić to bezpiecznie.

Książka ŚMIECI to pozycja, która może zostać na półce na lata. Można sięgać do niej i sukcesywnie poszerzać zakres omawianych problemów. Może ona posłużyć także jako inspiracja lub skarbnica wiedzy dla samych rodziców, dbających o bezpieczną przyszłość swoich pociech. Tak będzie na pewno w naszym domu, bo temat ten jest dla nas bardzo ważny, szczególnie w ostatnim czasie.

Dbajmy o nasza planetę, aby nasze dzieci miały gdzie zakładać swoje rodziny 🙂

Książkę ŚMIECI znajdziecie oczywiście na stronie Wydawnictwa Babaryba. Jest to jedna z ich nowości, zaraz obok książki „Plastik fantastik?” poruszająca temat ekologii i dbania o Ziemię. Zachęcam do zapoznania się z nią 🙂 KLIK

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie