priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Książki bez tekstu to jedne z moich ulubionych propozycji dla dzieci. Dają one szansę dziecku i rodzicowi na przeżycie samodzielnie tworzonych przygód i historii, zmienianiu losu bohaterów i rozmyślanie, co mogło dziać się między kolejnymi kartami książki. W ofercie przygotowanej przez Wydawnictwo Babaryba, znajdziecie bardzo wiele propozycji tego typu.

1.jpg

Książka bez słów

Czasami rodzice i dzieci dziwią się i zastanawiają, po co komu potrzebna jest książka, której nie można przeczytać. Faktycznie, proponowana przeze mnie dziś pozycja, jak i wiele innych dostępnych już na naszym rynku to książki, których nie czyta się w sposób standardowy. Zwykle przedstawiają one grupę bohaterów, którzy pojawiają się na kolejnych kartach książki. Czasami przedstawia ona ciąg wydarzeń, a czasami trzeba samemu dopowiedzieć historie, który wydarzają się na kolejnych stronach.

2.jpg

Co się wydarzyło - decyzja należy do Ciebie

W książce Roboty dziecko samo decyduje o tym, co spotkało poszczególnych bohaterów. Historia za każdym razem może być inna. Dlaczego dany robot jest tutaj, a nie w innym miejscu. Co stało się, że teraz zajmuje się akurat tym. Czy można zauważyć, że niektóre z nich najbardziej lubią konkretne zajęcia? Czy mają swoich przyjaciół?

Również rodzic może inspirować się książką bez tekstu i opowiadać historie robotów, którzy goszczą na jej kartach. Co przedstawia ten obrazek, czy skupimy się na tylko jednym z bohaterów, czy opowiemy całe wydarzenie z konkretnej karty? Książka daje dużą dowolność, co jest pewnym wyzwaniem, ale jednocześnie otwiera ogrom możliwości i rozwija nie tylko dziecko, ale także rodzica. Efektem są wyjątkowo ciekawe chwile spędzone nad lekturą – z doświadczenia wiem, że dzieci je uwielbiają!

3.jpg

Mistrz spostrzegawczości

Dodatkowym atutem tego typu książek, w tym książki ROBOTY jest trening spostrzegawczości – Rodzic może zadawać dziecku zadania – znajdź konkretnego robota na wszystkich kartach lub podczas oglądania konkretnej strony – znajdź… no właśnie, co? To zależy już tylko od nas 🙂

4.jpg

Książka nie ogranicza nas w żaden sposób i mimo, że jej tematyka krąży wokół robotów o jestem przekonana, że przyniesie ona wyjątkową radość nie tylko chłopcom 🙂

Polecam całą serię książek bez tekstu dostępnych na stronie wydawnictwa Babaryba. Książkę znajdziecie TUTAJ

POLECAM!

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie