Komu i za co możemy dziękować? Okazuje się, że osób, którym możemy być wdzięczni i rzeczy, które mogą tę wdzięczność wobec nich wywołać jest więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Książka Pięknie dziękuję uświadamia nam to, oraz sposoby, w jakie możemy okazywać nasze ciepłe uczucia wobec bliskich nam osób.

Komu i za co mogę dziękować?

W książce znajdziemy szereg osób, którym główny bohater – Krzyś – chciałby podziękować w ramach zadanej mu pracy domowej. Okazuje się, że są to osoby bliższe i dalsze, nie tylko rodzina, ale także ulubione zabawki czy domowy zwierzak. Za co Krzyś chciałby podziękować? Nie tylko za rzeczy wielkiej wagi, ale także za drobne gesty i codzienne sprawy, za które często dziękować zapominamy.

Zamiast słowa dziękuję…

Książeczka stawia przed czytelnikiem zadania – Skłania go do refleksji między innymi nad tym, jak inaczej można wyrażać swoją wdzięczność – na przykład drobnym prezentem, uczynkiem lub wspólnie spędzonym czasem. Bo przecież nie tylko to, co materialne się liczy – to właśnie wyjątkowe chwile i wspomnienia są najcenniejszym podarunkiem, który otrzymujemy od innych ludzi. Ważne, aby dziecko, szczególnie w dobie dzisiejszej dominacji materializmu, o tym nie zapomniało.

Ty również możesz dziękować!

Książka stawia przed małym czytelnikiem pewne wyzwania. Bardzo spodobało mi się, że na końcu stawia ona wyzwanie dziękowania bliskim przez samych małych czytelników. Dziecko jest kierowane przez pytania głównego bohatera. Może dokładnie zastanowić się nad tym komu i za co, oraz w jaki sposób może podziękować. To tak cenne zadanie, tak praktyczne! Urzekło mnie ono i złapało za serce 🙂 Tak często zapominamy w naszym codziennym życiu o tym, co jest naprawdę ważne. Nie pozwólmy, aby ten sam błąd popełniały nasze dzieci! Z pewnością będę sięgać po tę książeczkę podczas wieczornych chwil z czytaniem wraz z moimi osobistymi dziećmi.

Książeczka Pięknie dziękuję do nabycia w promocyjnej cenie na stronie wydawnictwa BABARYBA.

Książki

Zobacz również:

 • Zęboszczotki – Pittau&Gervais
 • Zęboszczotki to jedna z książek – niespodzianek. Na pierwszy rzut oka bardzo prosta i może nieszczególnie przykuwająca uwagę rodzica (przynajmniej moją), do momentu pokazania książki dzieciom. Wtedy książka okazuje się być prawdziwym HITEM!

 • Mogę grać z wami? Mo Willems
 • Mogę grać z Wami to druga z poznanych przez nas książek z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie. W ostatnim wpisie na blogu pisałam, że seria ta na początku nie bardzo mnie przekonała, jednak szybko zweryfikowałam ten pogląd. Teraz książki o słoniu i śwince są przez nas często czytane i skradły serca zarówno moich dzieci, jak i – ostatecznie- moje. Przeurocze, przesympatyczne i ubrane w świetny humor książki dla dzieci o niecodziennej formie. Zobaczcie sami!

 • Złamałem trąbe - Mo Willems
 • Wiem doskonale, że dzieciom podoba się czasem coś zupełnie zaskakującego, coś, czego byśmy się nie spodziewali. Rzeczy, obok których dorośli przechodzą obojętnie i bez wzruszenia, poruszają dzieciaki i to dzięki nim możemy dostrzec piękno tam, gdzie nie sądziliśmy, że się ukrywa. To wspaniałe! Spoglądać na świat oczami naszych dzieci. Tak właśnie było w przypadku książki z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie – Złamałem trąbę! To pierwsza książka z tej serii, która wpadła nam w ręce, a co do której nie byłam do końca przekonana. Ooo, jak bardzo się pomyliłam!

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie