priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Książka dla dzieci „Opowiedz mnie” wydana przez Wydawnictwo Babaryba to propozycja dla rodziców, którzy chcą czytając książkę z dzieckiem jednocześnie pobudzać jego kreatywność i wyobraźnię.

Jedna książka – niezliczona liczba historii

„Opowiedz mnie” to książka, która nie ma jednego scenariusza czy jednej historii do opowiedzenia. To książka, która inspiruje samo dziecko do tworzenia własnych opowieści rozwijając przy tym wyobraźnię, kreatywność i język naszego malucha. Książka, która za każdym razem może być opowiedziana inaczej i która pokazuje jak różnie kończyć mogą się historie zaczynające się pozornie bardzo podobnie.

Instrukcja pracy z książką z myślą o rodzicach

Jej wielkim atutem jest wstęp z instrukcją czytania dla rodzica – to bardzo pomocne, gdy Rodzic może dokładnie dowiedzieć się, jaki potencjał drzemie w kartach książki, którą trzyma w ręku. Autor pokazuje dokładnie na co wato zwrócić uwagę i jak można wykorzystać książkę w 100%.

Kreatywność, wyobraźnia, fantazja

Opowiedz mnie to pozycja pełna pytań otwartych czyli takich, na które nie ma prostych odpowiedzi. Pytania otwarte motywują dziecko do szukania rozwiązań, do podążania za swoimi fantazjami i tworzenia wyjątkowych historii. Ubieranie ich w słowa będzie też bardzo dobrą okazją do poszerzania zasobu słów i treningu dłuższych wypowiedzi.

Książka „Opowiedz mnie” może być też inspiracją dla samego rodzica – nie jeden maluch chciałby, aby to rodzic opowiedział mu bajkę na dobranoc. Nie raz zdarza się, że wieczorem trudno znaleźć nieograniczone pokłady kreatywności… tu z pomocą przychodzą karty książki – mogą nadać kierunek opowieści, która zagości w pokoju naszego dziecka przed pójściem spać.

Książka na długo

Kreatywność naszych dzieci oraz ich bogata wyobraźnia to bardzo cenny skarb, który warto pielęgnować. Książka „Opowiedz mnie” na pewno pomoże w tym, aby zachować go i jak najdłużej mądrze rozwijać. To też propozycja, do której można cyklicznie wracać nawet przez wiele lat. Inwestycja dla dziecka w bardzo dużym przedziale wiekowym. Zachęcam do czytania i… opowiadania!

Książka Opowiedz mnie jest do nabycia na stronie Wydawnictwa Babaryba – KLIK.

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie