Książka dla dzieci „Opowiedz mnie” wydana przez Wydawnictwo Babaryba to propozycja dla rodziców, którzy chcą czytając książkę z dzieckiem jednocześnie pobudzać jego kreatywność i wyobraźnię.

Jedna książka – niezliczona liczba historii

„Opowiedz mnie” to książka, która nie ma jednego scenariusza czy jednej historii do opowiedzenia. To książka, która inspiruje samo dziecko do tworzenia własnych opowieści rozwijając przy tym wyobraźnię, kreatywność i język naszego malucha. Książka, która za każdym razem może być opowiedziana inaczej i która pokazuje jak różnie kończyć mogą się historie zaczynające się pozornie bardzo podobnie.

Instrukcja pracy z książką z myślą o rodzicach

Jej wielkim atutem jest wstęp z instrukcją czytania dla rodzica – to bardzo pomocne, gdy Rodzic może dokładnie dowiedzieć się, jaki potencjał drzemie w kartach książki, którą trzyma w ręku. Autor pokazuje dokładnie na co wato zwrócić uwagę i jak można wykorzystać książkę w 100%.

Kreatywność, wyobraźnia, fantazja

Opowiedz mnie to pozycja pełna pytań otwartych czyli takich, na które nie ma prostych odpowiedzi. Pytania otwarte motywują dziecko do szukania rozwiązań, do podążania za swoimi fantazjami i tworzenia wyjątkowych historii. Ubieranie ich w słowa będzie też bardzo dobrą okazją do poszerzania zasobu słów i treningu dłuższych wypowiedzi.

Książka „Opowiedz mnie” może być też inspiracją dla samego rodzica – nie jeden maluch chciałby, aby to rodzic opowiedział mu bajkę na dobranoc. Nie raz zdarza się, że wieczorem trudno znaleźć nieograniczone pokłady kreatywności… tu z pomocą przychodzą karty książki – mogą nadać kierunek opowieści, która zagości w pokoju naszego dziecka przed pójściem spać.

Książka na długo

Kreatywność naszych dzieci oraz ich bogata wyobraźnia to bardzo cenny skarb, który warto pielęgnować. Książka „Opowiedz mnie” na pewno pomoże w tym, aby zachować go i jak najdłużej mądrze rozwijać. To też propozycja, do której można cyklicznie wracać nawet przez wiele lat. Inwestycja dla dziecka w bardzo dużym przedziale wiekowym. Zachęcam do czytania i… opowiadania!

Książka Opowiedz mnie jest do nabycia na stronie Wydawnictwa Babaryba – KLIK.

Książki

Zobacz również:

 • Zęboszczotki – Pittau&Gervais
 • Zęboszczotki to jedna z książek – niespodzianek. Na pierwszy rzut oka bardzo prosta i może nieszczególnie przykuwająca uwagę rodzica (przynajmniej moją), do momentu pokazania książki dzieciom. Wtedy książka okazuje się być prawdziwym HITEM!

 • Mogę grać z wami? Mo Willems
 • Mogę grać z Wami to druga z poznanych przez nas książek z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie. W ostatnim wpisie na blogu pisałam, że seria ta na początku nie bardzo mnie przekonała, jednak szybko zweryfikowałam ten pogląd. Teraz książki o słoniu i śwince są przez nas często czytane i skradły serca zarówno moich dzieci, jak i – ostatecznie- moje. Przeurocze, przesympatyczne i ubrane w świetny humor książki dla dzieci o niecodziennej formie. Zobaczcie sami!

 • Złamałem trąbe - Mo Willems
 • Wiem doskonale, że dzieciom podoba się czasem coś zupełnie zaskakującego, coś, czego byśmy się nie spodziewali. Rzeczy, obok których dorośli przechodzą obojętnie i bez wzruszenia, poruszają dzieciaki i to dzięki nim możemy dostrzec piękno tam, gdzie nie sądziliśmy, że się ukrywa. To wspaniałe! Spoglądać na świat oczami naszych dzieci. Tak właśnie było w przypadku książki z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie – Złamałem trąbę! To pierwsza książka z tej serii, która wpadła nam w ręce, a co do której nie byłam do końca przekonana. Ooo, jak bardzo się pomyliłam!

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie