priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

„Och – książka pełna dźwięków” to kontynuacja bestsellera „Naciśnij mnie”, których autorem jest Herve Tullet.

Niepozorna książka z dużym potencjałem

„Och” to jedna z najbardziej niepozornych książek jakie kiedykolwiek wpadły w moje ręce. Napotykając się na jej poprzedniczkę „Naciśnij mnie” w księgarni dziwiłam się zachwytami nad nimi… do czasu… aż zobaczyłam jak moje dziecko na nią reaguje. Wtedy sama się w niej zakochałam! A że idea podążania za dziecięcymi zainteresowaniami i potrzebami towarzyszy mi na co dzień, OCH znalazła stałe miejsce na naszej półce.

Interaktywna książeczka rosnąca razem z dzieckiem

OCH jest książką interaktywną, zachęcającą dziecko do wykonywania prostych poleceń umieszczonych na poszczególnych kartach. Początkowo polecenia te są mniej skomplikowane – wystarczy nacisnąć kropkę narysowaną na danej stronie, jednak dalsze zadania stają się coraz bardziej skomplikowane i ciekawe. Stopniowo do gestów dodawane są słowa, a te różnicowane są pod względem głośności czy wysokości dźwięku. Dziecko zyskuje tym samym świadomość własnego głosu. Wykonując polecenia uczy się rozumienia mowy. Na dalszych kartach książki kropeczki trzeba policzyć, co rozwija kolejne umiejętności naszego malucha.

Wiele płaszczyzn poruszonych na kartach książki OCH

To, co zaskakujące, książka nie skupia się jedynie na wykonywaniu poleceń. Skłania dziecko do refleksji nad różnymi sytuacjami, które są udziałem ukazanych w niej kropek. Kropeczki doświadczają różnych emocji, co może być punktem wyjścia do rozmowy o nich i jeszcze bardziej poszerzyć zakres wykorzystania książki podczas jej czytania.

Moja córeczka (17 miesięcy) widząc książkę OCH podskakuje z radości. Nie wykonuje jeszcze dokładnie wszystkich poleceń w niej zawartych, ale z ogromną przyjemnością i satysfakcją naciska kolejne kropki – dawno nie widziałam u niej takiej ekscytacji podczas czytania jakiejkolwiek książeczki!

Prosta i bogata jednocześnie – tak określiłabym krótko tę książkę. Daje ogromne możliwości i mimo swojego minimalizmu rozwija dziecko w bardzo wielu sferach. Kreatywne czytanie – to jest to, co lubimy najbardziej. OCH na pewno w tym pomaga. Dlatego właśnie polecam ją małym i dużym!

Książka dostępna na STRONIE wydawnictwa Babaryba

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie