priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Książki bez teksu to jedne z moich ulubionych propozycji dla dzieci. Jeszcze kilka lat temu mało popularne – teraz są coraz częściej wybierane zawrówno przez Rodziców, jak i ich pociechy. Jest to dowód na to, ze cieszą się uznaniem dzieci. Jaka jest przyczyna? Zapewne w każdym przypadku inna. Ja widzę co najmniej kilka mocnych atutów tego typu książek.

1.jpg

Opowiedz mi mamo, opowiedz to tacie

2.jpg

Pierwszą, i chyba największą (w moim odczuciu) zaletą książek bez tekstu jest możliwość tworzenia własnych opowiadań, wybierania własnych głównych bohaterów i dowolnego koncentrowania się na przedstawianych wątkach (których jest bardzo wiele). To rodzic, lub dziecko są narratorami tej książki. Tak jest również w przypadku pozycji Nie ma jak w domu przygotowane przez Wydawnictwo Babaryba. Możemy skupiać się tylko na narracji, lub podkładać głosy pod wybrane przez nas postacie. Możemy zastanawiać się, co czują bohaterowie i dlaczego tak się stało. To źródło nieskończonych możliwości dla rozwoju języka, wyobraźni i rozumowania dziecka.

Trening spostrzegawczości

3.jpg

Kolejnym atutem książek bez tekstu jest możliwość wyszukiwania wielu, nie raz bardzo szczegółowych i drobnych elementów ilustracji. Możemy śledzić i wyszukiwać jedną postać na kolejnych kartach książki (zwykle postacie pojawiają się na kolejnych stronach i możemy dowiedzieć się, jakie losy ich spotkały). To cenne szczególnie, jeśli uda nam się znaleźć książkę z treścią bliską dziecku. Nie ma jak w domu jest pod tym względem wyjątkowa, bo ukazuje domową rzeczywistość wielu ludzi. Wielce prawdopodobne, że i my oraz nasze dzieci odnajdziemy tu analogie do własnego życia codziennego.

Jak żyją inni ludzie?

W końcu książki bez tekstu dają szansę na poznanie rzeczywistości, w której żyją inni ludzie. Z książki Nie ma jak w domu dowiedzieć można się bardzo wiele! Ogromy plus dla autorów za to, że przedstawione w niej życie jest z jednej strony bardzo zwyczajne i prawdziwe, a z drugiej – niesamowicie różnorodne! Znajdziemy tu mamę oczekującą narodzin dziecka, mamę karmiącą piersią, która ma wielki chaos w swoim mieszkaniu, osoby korzystające z toalety, starszą pani,a uprawiającą gimnastykę, bójki, wypadki, osoby na wózku i wiele, wiele innych. Stwarza to okazję do rozmowy o tym, co nie raz trudne lub ciekawe dla dzieci. Możemy sami zapytać je o to, jak myślą, dlaczego pewne sceny wyglądają właśnie tak. Ciekawa jestem ich odpowiedzi!

Książka Nie ma jak w domu jest bardzo przyjemnie zilustrowana, co jest jej dodatkowym atutem. Ilustracje są bogate, jednak czytelne.

Jest to książka, którą z powodzeniem można wykorzystać z własnym dzieckiem, lub w profesjonalnej pracy np. w gabinecie specjalistycznym i to w różnych dziedzinach.

Nabyć można ją na stronie Wydawnictwa Babaryba pod TYM LINKIEM

Polecam!

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie