priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Coraz częściej spotykam się w swojej pracy z rodzinami, które oswajają swoje dzieci z językiem obcym już od najmłodszych lat. Towarzyszy on zabawom, przemycany jest w bajkach i książkach. No, może w tych ostatnich najrzadziej, bo… na naszym rynku jest stosunkowo mało pozycji, które oferują treść w języku innym niż nasz rodzimy. Jeśli już znajdziemy coś obcojęzycznego – jest to najczęściej słownik.

Jedna książka – wiele języków

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam książeczkę, która zawiera w sobie polski i angielski tekst – nie tylko pojedyncze wyrazy, ale całe zdania! Kto prowadzi? to dość unikatowa propozycja na naszym runku wydawniczym.

Dwujęzyczny tekst pomaga rodzicom, którzy nie czują się do końca komfortowo z językiem angielskim. Nie każdy przecież musi mówić biegle w obcym języku.

Chcesz poznać więcej ciekawych pozycji książkowych dla dzieci? Zapraszam Cię TUTAJ, by zainspirować się i przed kolejna wizytą w księgarni.

Z własnego doświadczenia wiem, że przygoda z językiem obcym, którą przeżywamy z własnym dzieckiem jest niezwykła – mamy okazję do poznania zupełnie nowych wyrazów i konstrukcji, dotąd nam obcych. Niejednokrotnie rodzice biegle władający językiem obcym mają problem z mówieniem do swoich dzieci – prostym, nieskomplikowanym angielskim.

Książki

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie