Coraz częściej spotykam się w swojej pracy z rodzinami, które oswajają swoje dzieci z językiem obcym już od najmłodszych lat. Towarzyszy on zabawom, przemycany jest w bajkach i książkach. No, może w tych ostatnich najrzadziej, bo… na naszym rynku jest stosunkowo mało pozycji, które oferują treść w języku innym niż nasz rodzimy. Jeśli już znajdziemy coś obcojęzycznego – jest to najczęściej słownik.

Jedna książka – wiele języków

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam książeczkę, która zawiera w sobie polski i angielski tekst – nie tylko pojedyncze wyrazy, ale całe zdania! Kto prowadzi? to dość unikatowa propozycja na naszym runku wydawniczym.

Dwujęzyczny tekst pomaga rodzicom, którzy nie czują się do końca komfortowo z językiem angielskim. Nie każdy przecież musi mówić biegle w obcym języku.

Chcesz poznać więcej ciekawych pozycji książkowych dla dzieci? Zapraszam Cię TUTAJ, by zainspirować się i przed kolejna wizytą w księgarni.

Z własnego doświadczenia wiem, że przygoda z językiem obcym, którą przeżywamy z własnym dzieckiem jest niezwykła – mamy okazję do poznania zupełnie nowych wyrazów i konstrukcji, dotąd nam obcych. Niejednokrotnie rodzice biegle władający językiem obcym mają problem z mówieniem do swoich dzieci – prostym, nieskomplikowanym angielskim.

Książki

Zobacz również:

 • Zęboszczotki – Pittau&Gervais
 • Zęboszczotki to jedna z książek – niespodzianek. Na pierwszy rzut oka bardzo prosta i może nieszczególnie przykuwająca uwagę rodzica (przynajmniej moją), do momentu pokazania książki dzieciom. Wtedy książka okazuje się być prawdziwym HITEM!

 • Mogę grać z wami? Mo Willems
 • Mogę grać z Wami to druga z poznanych przez nas książek z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie. W ostatnim wpisie na blogu pisałam, że seria ta na początku nie bardzo mnie przekonała, jednak szybko zweryfikowałam ten pogląd. Teraz książki o słoniu i śwince są przez nas często czytane i skradły serca zarówno moich dzieci, jak i – ostatecznie- moje. Przeurocze, przesympatyczne i ubrane w świetny humor książki dla dzieci o niecodziennej formie. Zobaczcie sami!

 • Złamałem trąbe - Mo Willems
 • Wiem doskonale, że dzieciom podoba się czasem coś zupełnie zaskakującego, coś, czego byśmy się nie spodziewali. Rzeczy, obok których dorośli przechodzą obojętnie i bez wzruszenia, poruszają dzieciaki i to dzięki nim możemy dostrzec piękno tam, gdzie nie sądziliśmy, że się ukrywa. To wspaniałe! Spoglądać na świat oczami naszych dzieci. Tak właśnie było w przypadku książki z serii o Śwince Malince i Słoniu Leonie – Złamałem trąbę! To pierwsza książka z tej serii, która wpadła nam w ręce, a co do której nie byłam do końca przekonana. Ooo, jak bardzo się pomyliłam!

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie