priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z rejestracją w grudniu 2023 możliwy jest w następujących terminach:

01.01 - 05.01: 9:00 - 12:00
8.01 - 12.01: 16:00 - 19:00
15.01 - 19.01: 17:00 - 20:00
22.01 - 26.01: 17:00 - 20:00
29.01 - 02.02: 9:00 - 12:00

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Podczas konsultacji logopedycznych, szczególnie małych dzieci z podejrzeniem opóźnionego rozwoju mowy, rodzice nie raz pytają mnie, co czytać, aby przyniosło to radość dziecku i korzyść dla jego mowy. Mam kilka pewników w swojej kolekcji. Niedawno dołączyła do nich propozycja wydawnictwa Babaryba – Klapu Klap, autorstwa Madaleny Matoso.

1.jpg

Gest i dźwięk w pracy nad rozwojem

Książka Madaleny Matoso urzekła mnie przede wszystkim tym, że łączy ze sobą dwie aktywności, które razem bardzo skutecznie wpływają na rozwój mowy dziecka. Są to gest i dźwięk. Pracę z małymi pacjentami, u których należy wspierać mowę, zawsze zaczynam właśnie od tego – ponieważ gesty, ruchy o coś, co dzieci robią nieustannie. Wplatanie w codzienną radosną aktywność dziecka dźwięków daje bardzo szybkie rezultaty!

2.jpg

Codzienne, proste dźwięki drogą do sukcesu

Czy wspierając mowę dziecka powinniśmy proponować mu doskonałe, wyszukane wyrazy, aby mowa rozwijała się na jak najwyższym poziomie? Nic bardziej mylnego! Ku zaskoczeniu części rodziców to, co najprostsze, będzie tutaj najlepsze 🙂 Aby rozwijać słownik i komunikację małego dziecka warto bazować na prostych dźwiękach, bardzo podstawowych wyrażeniach i używać ich także samemu. „Mama zrobiła bam!”, „Tata zrobił cmok!” – to właśnie zdania i dźwięki, które będą dla dziecka najlepiej zrozumiałe i najbardziej przystępne. takie właśnie dźwięki znajdziecie w książce Klapu Klap.

3.jpg

Prosta forma dostosowana do każdego dziecka

Książka Klapu Klap jest bardzo prosta, co jest jej dużym atutem – pracować z nią będą najmłodsze dzieci. Każda z kart prezentuje jeden dźwiękonaśladowczy wyraz wsparty rysunkiem. Sami możemy inspirować się książką w poszukiwaniu dźwięków w naszym otoczeniu. dy dziecku wyjątkowo spodoba się któryś z nich, warto o często powtarzać – oczywiście podpierając gestem. Możemy też szukać, czy w naszym domu znajdują się dźwięki przedstawione w książce. Może uda Wam się odnaleźć wszystkie z nich?

Polecam Wam tę lekturę dla młodszych dzieci – między 1 a 2 rokiem życia, oraz dla dzieciaków, które wymagają wsparcia rozwoju mowy. Wszystkie książki wydawnictwa Babaryba znajdziecie na ich stronie, a proponowaną dziś pod tym linkiem KLIK

Książki Logopedia

Zobacz również:

 • OCIEPLENIE KLIMATU - Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian
 • Książka Ocieplenie Klimatu to kolejna z książek Wydawnictwa Babaryba, która porusza niezwykle ważny problem dotyczący przyszłości naszej Planety. Rozmawialiśmy już o wodzie, o śmieciach i plastiku, teraz czas przyszedł na ocieplenie klimatu. Temat, który raczej często, przynajmniej w ostatnim czasie, przewija się wokół nas, którego świadomość wciąż musimy budować i rozwijać, bo zmiany, które zachodzą w klimacie, dotkną każdego z nas.

 • WODA - ŻRÓDŁO ŻYCIA Wszystko o najważniejszej substancji na ziemi - Christina Steinlein, Mieke Scheier
 • Zwykle książeczki, o których piszę, mają dość lekką tematykę. Nawet, jeśli poruszają jakieś wrażliwsze tematy, to kończą się dobrze. Dziś może być trochę inaczej. Książka, o której chcę Wam opowiedzieć daje bardzo realny i wielowymiarowy obraz problemu, który dotyczy nas wszystkich - dostępności wody na naszej Planecie Ziemia.

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie