Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka to pozycja dla rodziców, którzy poszukują prostej lecz pozytywnej literatury dla dzieci przybliżającej jednocześnie język angielski. Jest to książka napisana dwoma językami - z polskimi, głównymi tekstami, którym towarzyszą angielskie odpowiedniki.

Znalezienie podobnych książek na polskim rynku nie jest proste - oferta jest wyjątkowo okrojona a zainteresowani angielskimi tekstami rodzice musza szukać na zagranicznych stronach, często płacąc duże pieniądze za proste książeczki.

Książka o Gąsce Zuzi jest idealną propozycją dla rodziców, którzy chcą oswoić swoje dzieciaki z językiem obcym, a do tego napisana jest prostym językiem, opowiada nieskomplikowaną historię, co w sytuacji nauki języka jest wyjątkową zaletą. Często tego typu pozycje książkowe zawierają trudne i niecodzienne słownictwo, które może być kłopotliwe. Na szczęście w tej książeczce nie ma tego problemu :)

Artboard1.jpg

Do tego opowiada ona uroczą i poruszającą historię głównej bohaterki, która tęskni za blaskiem bożonarodzeniowej gwiazdki. Wyrusza w podróż, by ją znaleźć, po czym gubi się. Na szczęście przyjaciele pojawiają się z pomocą, a wtedy gwiazdka pojawia się na niebie przyozdabiając choinkę gąski. Czy to przypadek, czy może to właśnie obecność bliskich jest najpiękniejszą świąteczną dekoracją naszego domu? Pole do takiej dyskusji pozostawia zakończenie historii. Pokazuje też, że mała gąska nie poddaje się w dążeniu do swojego celu i nie zniechęca się napotykanymi trudnościami.

Lektura pozostawia miłe ciepełko na sercu i zachęca do obdarowania małych czytelników mocą przytulasów - to idealna propozycja na długie zimowe wieczory.

Książkę możecie znaleźć na stronie wydawnictwa: KLIK

Książki

Zobacz również:

 • Strajk - Eduarda Lima
 • Historia rozpoczyna się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Wraz z nim stopniowo milkli wszyscy, aż zamilkł cały świat - nawet dzieci przestały się bawić.

 • Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze? Saxton Freymann, Joost Elffers
 • Takiej książki nie mieliście jeszcze w ręku! trudno ją opisać jednym słowem! Jest zaskakująca, piękna, poruszająca i imponująca - jeśli weźmiemy pod uwagę ogrom pracy, który zapewne towarzyszył jej tworzeniu. Bierzemy dziś pod lupę książkę Owocoemocje, wydaną przez wydawnictwo Babaryba

 • Mo Willems, Czy umiem się dzielić? Wyd. Babaryba
 • Dzielenie się jest trudne! Tym bardziej, że dojrzałość układu nerwowego, umożliwiająca zrozumienie idei dzielenia się, przychodzi dopiero około czwartych urodzin.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie