Psychoterapeuta dzieci i młodzieży

Wsparcie dzieci i nastolatków w budowaniu własnej indywidualności

Dla kogo przeznaczona jest terapia?

Dla dzieci, które:

 • prezentują objawy zaburzeń emocjonalnych (gwałtowne wybuchy złości, płaczliwość, lęk, zahamowanie, fobie),
 • mają problemy w relacjach z rówieśnikami, rodzeństwem, rodzicami,
 • prezentują objawy zaburzeń zachowania (bójki, agresja fizyczna i słowna, autoagresja, niszczenie przedmiotów, łamanie zasad),
 • mają trudności szkolne (niechęć chodzenia do szkoły, trudności z przyswajaniem wiedzy, kłopoty z relacjami w klasie),
 • mają za sobą trudne lub traumatyczne doświadczenie (utrata bliskiej osoby, zmiana otoczenia, wypadek, doświadczenie przemocy, rozwód, narodziny rodzeństwa).

Dla nastolatków, którzy:

 • mają kłopoty w relacjach z rówieśnikami lub rodziną,
 • sięgają po używki,
 • dokonują aktów autoagresji,
 • mają objawy depresyjne lub lękowe,
 • przeżywają dylematy okresu dojrzewania (akceptacja swojego ciała, tożsamość, identyfikacja seksualna, pierwsze doświadczenia seksualne),
 • doświadczają niepokojących dla siebie lub rodziców objawów (trudności ze snem, natrętne myśli, izolacja, obniżenie nastroju, drażliwość)
Konsultacja stacjonarna150 PLN
Konsultacje online180 PLN

Konsultacje odbywają się bez obecności dzieci, w cichym i ustronnym miejscu nie zakłócającym połączenia

Sesja terapii psychologicznej150 PLN
Wydanie opinii o dziecku50 PLN
Gabinet psychologiczny Gabinet psychologiczny Gabinet psychologiczny

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Warto się przygotować!

Pamiętaj, żeby zapisywać wszystkie pytania. W trakcie konsultacji często zapominamy o coś zapytać.

Przynieś ze sobą wyniki dziecka.

Jeżeli dziecko uczęszcza do poradni specjalistycznej, np. laryngologicznej, psychologicznej koniecznie zabierz ze sobą wyniki badań, opinie, zaświadczenia. Przydaje się również książeczka zdrowia dziecka.

Ogólnie o terapii

Psychoterapia dzieci ma formę regularnych spotkań dziecka z psychoterapeutą. Częstotliwość sesji i czas trwania terapii ustalana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb danego dziecka. Psychoterapia dzieci starszych polega głównie na rozmowie, dodatkowo korzysta ona z atrakcyjnych dla dziecka form takich jak prace plastyczne, gry, elementy psychodramy.

Nie tylko praca

Naturalnym językiem dla młodszych dzieci jest zabawa, dlatego ich sesje psychoterapii mają formę wspólnej aktywności właśnie w obszarze zabawy. Terapeuta dba o to, aby jego gabinecie znajdowały się atrakcyjne dla dziecka zabawki i materiały, dzięki którym może ono nie tylko wyrażać swój wewnętrzny świat, ale przede wszystkim eksperymentować, poszukiwać nowych rozwiązań i nabierać zaufania do siebie.

Dodatkowe informacje

Najważniejszą wartością w pracy z młodzieżą jest zaufanie, dyskrecja i wzajemny szacunek. Okres nastoletni to szczególny czas dążenia do uzyskania niezależności oraz poszukiwania własnej tożsamości. W procesie terapii terapeuta wspiera nastolatków w budowaniu własnej indywidualności, zdrowych relacji z innymi oraz zaufania do siebie.

Kto prowadzi?

Adriana
Rybicka-Klimczyk
Psycholog

trending_flat
Adriana Rybicka-Klimczyk

Skorzystaj z usługi

Poznaj nowoczesną metodę Tomatisa

Trening polega na podawaniu przez specjalne słuchawki dźwięków w postaci głosu lub muzyki. Kluczowy jest fakt, że dźwięki te są filtrowane - odcinane są wysokie lub niskie częstotliwości, by aktywować obszary kory mózgowej odpowiedzialne za konkretne umiejętności.