Żyjemy w czasach pełnych konsumpcji i produkcji śmieci. Coraz więcej uwagi zwracamy na to, co i ile kupujemy oraz na to, jak wykorzystujemy przedmioty wokół nas. W duchu tych współczesnych wartości przygotowaliśmy dla Was kalendarz, który można wydrukować w domu, na zadrukowanych z jednej strony kartkach tak, aby wykorzystać je w pełni. Każdego dnia do wykonania jest jedno zadanie.

Jesteśmy rodzicami dlatego wiemy, że nie zawsze można dostosować się do sztywnych wymogów wylosowanego zadania. Dlatego w naszym kalendarzu, to Wy decydujecie którego dnia jakie zadanie będzie wykonywane. Będziecie mogli wziąć pod uwagę swój czas, energię i możliwości. Wiemy też, że nie wszystkie zadania muszą Wam się spodobać a także, że możecie mieć własne pomysły na przedświąteczne aktywności.

Kalendarz jest wyposażony w puste karty do smaodzielnego wypełnienia, aby mógł być uszyty na miarę Waszych potrzeb i oczekiwań :)

Miłej pracy!

Pobierz "Kalendarz Adwentowy"

Autor: Angelika Kaźmierczak Darmowe materiały

Zobacz również:

 • Trening wycinania + serce
 • W dokumencie znajdziecie różne kształty i linie, które dziecko może wyciąc. Rozpoczynamy od prostych, poprzez bardziej wymagające, aż do bardziej skomplikowanych wzorów.

 • Choinka dobrych uczynków
 • W gonitwie przed Świętami Bożego Narodzenia łatwo zapomnieć o tym, co ważne. Spróbuj wraz ze swoim dzieckiem popatrzeć na Wasze drobne dobre gesty i zapisz je, by przypominać sobie, co tak naprawdę nadaje życiu smak.

 • Plan dnia dla całej rodziny
 • Ramowy plan dnia lub zajęć pozwala wielu maluchom odnaleźć się w czasie i otaczającej je rzeczywistości. Wiedzą, co będzie za chwilę i czują się dzięki temu bezpieczniej. Nie musza pytać co chwilę dorosłych kiedy wydarzy się konkretna rzecz. Plan dnia może zatem być pomocny nie tylko dla dzieci, ale także dla ich opiekunów.

  Autor tekstu

  angelika-kazmierczak.jpg

  Angelika Kaźmierczak
  psycholog, logopeda

  Kategorie