Zegar i kalendarz – Zagadki i Łamigłówki – Lara Bryan

Zegar i Kalendarz Zielona Sowa PsychoLogo

Nie jest wcale tak łatwo nauczyć się odczytywać godzinę i datę oraz zrozumieć zależności występujące między ich poszczególnymi komponentami. Zadanie jest tym trudniejsze, że zarówno zegary jak i kalendarze mogą występować w przeróżnych postaciach i aby dobrze opanować posługiwanie się nimi, powinniśmy ćwiczyć na każdym z nich. Rodzicom niejednokrotnie trudno jest samodzielnie wytłumaczyć wszystkie zawiązane z tym zagadnieniem trudności. Na szczęście Wydawnictwo Zielona Sowa przygotowało propozycję, która zdecydowanie ułatwi im to zadanie!

Zegar i Kalendarz – zagadki i łamigłówki z mnóstwem naklejek!

Książka, której poświęcam ten wpis jest bardzo ciekawą propozycją dla rodziców chcących wspomóc dzieci w procesie uczenia się zagadnień związanych z kalendarzem. Jednocześnie bardzo dobrze sprawdzi się ona do samodzielnej pracy dziecka i zgłębiania tej tematyki oraz jej ćwiczenia. To także dobra okazja dla nauczycieli, by zainspirowali się i wprowadzili w swojej pracy nowe ćwiczenia czy inne spojrzenie na ten problem.

Piękne wydanie, bogactwo treści

To, co zwraca uwagę przy pierwszym zetknięciu z książką, to przesympatyczna, bardzo staranna i przyjemna dla oka szata graficzna. Książka sama zachęca do tego, by z niej korzystać. Czy nie o to właśnie nam chodzi, gdy chcemy pomóc dziecku poradzić sobie z trudnym materiałem?

Szata graficzna to nie wszystko! Książka przede wszystkim prezentuje bardzo bogatą i dopracowaną treść, która w bardzo przemyślany sposób zaznajamia dziecko z tematyką kalendarza i zegara. Książka jest bogata w ćwiczenia, które są pogrupowane ze względu na poziom trudności, a z tyłu książki można znaleźć odpowiedzi. Ćwiczenia są bardzo różnorodne, ciekawe. Ich bohaterami są zwierzęta, superbohaterowie, postaci z bajek, dzieci. Poruszają one też tematykę codziennych czynności, w jakich uczestniczy dziecko. Takie zaciekawienie, a także otarcie o osobiste doświadczenie dziecka pozwala lepiej zrozumieć i zapamiętać prezentowany materiał.

Kto nie lubi naklejek? 🙂

Książka wyposażona jest w dość sporo estetycznych, dopasowanych szatą graficzną do reszty stron, naklejek, które dodatkowo urozmaicają pracę z nią. To pozycja z serii – przyjemne i pożyteczne – niesie ze sobą bardzo ciekawą oprawę z wartościową treścią. Idealna pozycja na prezent, która dba jednocześnie o budżet obdarowującego – korzystając z 30% rabatu na pierwsze zakupy przez stronę Wydawnictwa Zielona Sowa, możemy nabyć ją za niecałe 15 zł! Cena regularna to 19.90 zł.

W serii ukazały się też:

  1. Tabliczka mnożenia – zagadki i łamigłówki.
  2. Ułamki – zagadki i łamigłówki.
  3. Dodawanie i odejmowanie – zagadki i łamigłówki

Książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej dziewiątego roku życia, ale z pewnością zadowoli niejednego młodszego i dociekliwego przedszkolaka czy pierwszoklasistę. Szczerze polecam i ze zniecierpliwieniem czekam, aż moje dzieci dorosną do tej książki 🙂

 

Wszystkie książeczki dostępne są na stronie wydawnictwa Zielona Sowa KLIK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *