Drewniana zabawka manipulacyjna od Paticzkowa

Dziś chciałabym polecić Wam coś bardzo uniwersalnego. Drewniana zabawka manipulacyjna w kształcie biedronki sprawdzi się jako prezent dla maluszka jak i nieco starszego dziecka. Wraz z dorastaniem dziecko może znajdować dla niej inne zastosowanie i mimo prostoty, wciąż czegoś się dzięki niej uczyć, coś poznawać.

Dla najmłodszych może ona spełnić funkcję gryzaka. Naturalne materiały sprawiają, że jest ona bezpieczna a struktura dobrze masuje dziąsełka. Kołeczek przyczepiony do sznurka jest fakturowany i będzie on dodatkowym atutem przy rosnących ząbkach. Wielość otworów pozwala badać zabawkę na różne sposoby a sznurek – sprawdzać, jak zachowa się przy przeciąganiu. Z tej perspektywy gryzak może pełnić też funkcję grzechotki.

 

Dla starszych dzieci zabawka manipulacyjna będzie pozwalała ćwiczyć motorykę małą oraz koordynację wzrokowo – ruchową. Pierwsze precyzyjne ruchy są trudne do wykonania jednak wielkie otwory w biedronce to ułatwią. Poziom trudności jest stopniowany przez zróżnicowaną wielkość “kropek”. Dziecko przekłada kołeczek przez dziurki i obserwuje także to, jaki daje to efekt – sznurek oplata biedronkę w różny sposób. Dziecko może też badać jak odkręcić biedronkę z sieci, czyli musi planować w którą stronę teraz pójść, aby rozsupłać węzełki. Doskonałe ćwiczenie rozumowania, planowania i myślenia przyczynowo skutkowego.

 

Zabawka manipulacyjna została przeze mnie przetestowana bardzo dokładnie – jest wykonana z dużą starannością. Nie ma ostrych krawędzi, drewno jest wyszlifowane gładko, sznurek mocny a przytwierdzenie do kołeczka bardzo trwałe (ciągnęłam je z całej siły i ani drgnie).

 

Drewniana biedronka od Paticzkowa to świetna propozycja dla Rodziców, którzy chcą w mądry i świadomy sposób wybierać pomoce i zabawki dla swoich dzieci. Nie chodzi o to, aby robić z dziecka małego geniusza ale o to, aby zabawka dawała radość, ćwiczyła koncentrację, ciekawiła zamiast rozpraszać i wprowadzać chaos. Zdecydowanie polecam!

 

Zabawka do nabycia poprzez stronę www.paticzkowo.pl w bardzo korzystnej cenie 49zł  – zapakowana w papierowy kartonik z okienkiem idealnie nada się na prezent dla młodszego i starszego malucha. Do wyboru różne kształty – oprócz biedronki także jabuszko i motylek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *