Uczucia – Libby Walden – wyd. Zielona Sowa

Uczucia

Książka do nabycia na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa KLIK

Szukacie książki, która łagodnie wprowadzi Wasze dzieci w zawiły świat emocji?? Czegoś, co pomoże Wam rozpocząć rozmowę o tym, co trudne i o tym jak radzić sobie w chwilach, gdy uczucia zaczynają kierować naszym zachowaniem? Jeśli tak, to książka, którą dzisiaj chcę Wam przedstawić może pomóc Wam w realizacji tego zadania.

Trudny temat świata uczuć

Uczucia to temat dość zawiły – każdy z nas ich doświadcza, towarzyszą nam one prawie przez cały czas. Nie raz uczucia w nas mieszają się i najczęściej jest tak, że w jednym momencie może występować nawet kilka z nich. Mimo ich stałego towarzyszenia wielu z nas nie potrafi radzić sobie z nimi. Uczucia, mimo tego, że wszystkie są potrzebne i mają ważne zadanie do wykonania, często są trudne, wywołują dyskomfort w osobie, która ich doświadcza. Uczucia powodują często, że zaczynamy robić rzeczy zaskakujące, takie, których nie robimy na co dzień. Jak je okiełznać? Pierwszym krokiem w tym kierunku jest zawsze poznanie ich bliżej, rozumienie i zaakceptowanie. Książka Libby Walden wydana przez wydawnictwo Zielona Sowa na pewno jest dobrym początkiem takiej pracy.

Warsztaty online psychologo

 

Interesuje Cię delikatna sfera emocjonalna Twojego dziecka? Chcesz mądrze wspierać jej rozwój, budować z dzieckiem silną więź opartą na wzajemnym szacunku? Może dodatkowo zależy CI, aby samemu radzić sobie dobrze ze swoimi emocjami i zamiast wybuchać – reagować bardziej konstruktywnie? Jeśli odpowiadasz twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań, to mój kurs konstruktywnej komunikacji ON-LINE jest właśnie dla Ciebie! KLIKNIJ po więcej informacji.

 

Szeroki wachlarz emocji

W książce znajdziemy opisanych szereg uczuć, tych głównych, ale także tych bardziej subtelnych jak na przykład odwaga czy zazdrość. Każdemu z tych uczuć towarzyszy opis przeżyć, myśli i pragnień które mogą towarzyszyć dziecku, gdy dana emocja zagości w jego sercu.
Oswajanie emocji polega przede wszystkim na szczerym przyznaniu, co pojawia się w naszej głowie i sercu przy okazji ich doświadczania. Te wszystkie myśli i odczucia, choć trudne, są normalne i wspólne wszystkim nam.

Przekaz wieloma kanałami

Książka również przy pomocy ilustracji obrazuje charakter danego uczucia. Pozwala bardziej kompleksowo o nim porozmawiać, uruchamia skojarzenia, skłania do przemyśleń.

Ze względu na tekst pisany wierszem pozycja skierowana jest raczej do dzieci nieco starszych. Będzie odpowiednia już dla 4-5 laków, nawet do wieku nastoletniego. Posłuży także terapeutom i nauczycielom jako baza do rozmowy o uczuciach z dzieckiem.

Szczerze polecam książkę Libby Walden wydaną przez wydawnictwo Zielona Sowa. Uczucia to temat wciąż jeszcze traktowany trochę po macoszemu. Z mojej zawodowej praktyki wynika jednak, że ich zrozumienie i umiejętne radzenie sobie z nimi wpływa na całość naszego życia. Zadbajmy, aby był to korzystny wpływ!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *