Super M – Dawid Ryski – Wydawnictwo Babaryba

Super M PsychoLogo

Czy wiecie, że bohaterowie, a nawet super bohaterowie, żyją wokół nas? Każdy z nas chciałby spotkać taką osobę na swojej drodze. Czasami nawet nie zastanawiamy się nad tym, że osoby nam bliskie, żyjące obok nas, robią coś zupełnie wyjątkowego. A tak jest! opowie Wam o tym książka “Super M”

W książce „Super M” spojrzycie na superbohatera, który towarzyszy dzieciom w ich codziennej drodze przez życie. Dla każdego dziecka działania tej wyjątkowej osoby są zupełnie normalne, naturalne, czasami nawet zwyczajne. To dlatego, że tak łatwo się do nich przyzwyczaić. Tymczasem każdy z tych bohaterów, bo jest ich cała masa, wykonuje codziennie kawał dobrej roboty? Kto to taki? Mowa oczywiście o mamie!

Super M PsychoLogo

Zwyczajna – niezwyczajna osoba

To, kim jest bohater książki „Super M” nie jest ujawnione od razu. Dowiadujemy się tego dopiero na końcu lektury. Wcześniej czytelnik jest intrygowany i zachęcany do refleksji, który z bohaterów wykonuje szereg przedstawionych na kartach książki czynności. Czynności, o których czasami myślimy, że nie ma w nich nic wyjątkowego. Jednak gdy spojrzymy na treść lektury szerzej to okaże się, że jest niesamowite, by wszystkie te rzeczy potrafiła zrobić jedna osoba. A tak właśnie jest!

Super M to książka ukazująca dziecku niezwykłość tego, co jest w zasięgu ich ręki. Tak często, szczególnie starsze dzieci, zapominają o docenieniu tego, co mają na co dzień, wdzięczności osobom, które są im bliskie. Książka „Super M’ może przypomnieć im o tym, kto stoi u ich boku i jak wielkie jest to szczęście.

Super M PsychoLogo

Mądry, refleksyjny prezent

„Super M” to świetna propozycja na prezent szczególnie z okazji takich jak na przykład dzień mamy. Prezent niby dla dziecka, jednak każdej mamie będzie przyjemnie poczytać o sobie i spojrzeć na swoje działania z innej perspektywy. To także bardzo dobry pomysł na refleksyjny prezent z okazji Świąt – to przecież czas zacieśniania więzi rodzinnych i szczególnego budowania relacji z bliskimi.

Książka sprawdzi się także jako materiał do pracy, dyskusji z grupą dzieci – czy to w przedszkolu, czy wśród nieco starszych dzieci, w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Super M PsychoLogo

Mama – tak piękny, tak ważny, a często tak niedoceniany trud i praca. Jako uzupełnienie tego tematu od razu nasuwa mi się film, który może już znacie (poniżej). Będzie on idealną kontynuacją książki, którą możecie nabyć na stronie Wydawnictwa Babaryba O TUTAJ.

Więcej recenzji książkowych, także tego wydawnictwa znajdziecie TUTAJ – zapraszam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *