Rok w lesie Emilii Dudziak wyd. Nasza Księgarnia

Rok w lesie autorstwa Emilii Dudziak to przepięknie wydana i bardzo wartościowa książka dla dzieci już od najmłodszych lat do… w sumie nawet do wieku dorosłego  Nawet mama i tata przeglądając ją z dzieckiem mogą dowiedzieć się czegoś wartościowego.

Książka Rok w Lesie opowiada historie leśnych mieszkańców na przestrzeni kolejnych miesięcy roku. Możemy śledzić ich losy miesiąc po miesiącu i dowiadywać się z nich czym zajmują się zwierzęta w konkretnej porze roku.

Książka to zbiór 12 ilustracji, bez tekstu (poza stroną opisującą poszczególnych bohaterów). Losy zwierzaków są czasem radosne (spotkanie miłości, pojawienie się potomstwa) a czasami mogą sprowokować jakiś trudny ale ważny temat – na przykład, gdy jedno ze zwierząt znika z kolejnych kart po tym, jak miesiąc wcześniej było gonione przez drapieżnika.

Rok w lesie może też stymulować rozwój mowy – poprzez naśladowanie wraz z dzieckiem odgłosów wydawanych przez poszczególne zwierzęta. Dowolność jest pełna bo przez brak tekstu możemy sami decydować o tym, jak daną książkę będziemy “czytać”.

Seria rok w… ma tez inne pozycje – np. rok w krainie czarów, rok w mieście czy rok w przedszkolu. Mamy jeszcze tę zaczarowaną, która pojawi się w osobnym wpisie  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *