Seria książek Rachel Bright wyd. Zielona Sowa

Zielona Sowa PsychoLogo

Jako rodzic bardzo lubię, gdy książki proponowane moim dzieciom dają przyjemność z ich oglądania i niosą wartościową treść przekazaną eleganckim i nietoksycznym językiem. Uff… dużo wymagań, prawda? Książki, które dzisiaj omówię spełniają jednak je wszystkie! Zielona Sowa po raz kolejny stanęła na wysokości zadania.

To co nowe, może być dla nas dobre

Obydwie pozycje opowiadają o przekraczaniu swoich ograniczeń, wychodzeniu poza strefę własnego komfortu. Poruszają obszary, które mogą towarzyszyć naszym dzieciom. Mogą pomóc im radzić sobie z podobnymi sytuacjami w ich osobistym doświadczeniu.

Interesują Cię książki starannie wydane w których dużą wagę przywiązuje się do języka? Zapraszam CIę do zapoznania się z innymi moimi recenzjami, które znajdziesz TUTAJ.

Mysz, która chciała być lwem

Mysz, która chciała być lwem to opowieść o fascynacji potężnym, odważnym, dostojnym królem zwierząt. Myszka chciałaby być taka jak on i podejmuje szereg działań, aby tego dokonać. Walczy ze swoimi słabościami i nie zraża się, mimo towarzyszących jej obaw. Gdy staje oko w oko z lwem okazuje się, że nie jest on wcale taki, jak myślała i że mimo występujących między nimi różnic mogą być wiernymi przyjaciółmi. Książka mówi o tym, jak czasami mylą nas pozory i jak cechy, które wydają nam się słabościami mogą być naszym atutem. Pokazuje, że prawdziwa przyjaźń i miłość nie zważa na powierzchowność.

Koala, który się trzymał

Z kolei Koala, który się trzymał opowiada o misiu, który przez swoje obawy nigdy nie schodził z drzewa. Mimo pragnienia poznania świata zwierząt, które oglądał z góry bał się zbyt mocno, by ten lęk przezwyciężyć. Przypadek sprawił, że koala znalazł się na ziemi i musiał stanąć oko w oko ze swoimi obawami. Okazało się jednak, że nie były one wcale uzasadnione i że to, czego się obawiał wcale się nie wydarzyło. Na ziemi miś poznał nowych przyjaciół i przekonał się, że dopiero teraz jest w pełni szczęśliwy. Tak jak głównego bohatera, tak też nas i nasze dzieci czasami paraliżuje strach i obawa. Najczęściej jednak powstrzymuje nas nie realne zagrożenie, tylko straszne scenariusze, które powstają w naszej głowie.

Piękne wydanie, wyróżniające się ilustracje

Książki są wydane w dużym formacie i opatrzone są ilustracjami, które urzekły mnie od pierwszego wejrzenia! (zobaczcie film powyżej) Pisane wierszem teksty skierowane są raczej do nieco starszych dzieci (4+) ale nie musi to być regułą. Tekst można opowiedzieć też własnymi słowami lub z młodszym dzieckiem rozpocząć od samego oglądania ilustracji i naśladowania odgłosów różnych zwierząt, które występują w tych historiach.

Cóż mogę więcej dodać – polecam! Książki dobre także na prezent. W serii wydanej przez Wydawnictwo Zielona Sowa jest jeszcze pozycja Wiewiórki, które nie chciały się dzielić. Może skusicie się na cały komplet?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *