PUCIO uczy się mówić

PUCIO psychologo

PUCIO uczy się mówić wyd. Nasza Księgarnia to pierwsza publikacja z serii o małym chłopcu, którego losy można śledzić na kartach książki.

Autorka – Marta Galewska – Kustra jest specjalistką od wspierania rozwoju mowy dzieci. Jej publikacje cieszą się wielką popularnością a zdecydowanym faworytem jest właśnie seria o Puciu.

Mądre i celowe wsparcie dla mowy

Książeczka jest przeznaczona dla dzieci uczących się mówić. Pracę z nią można rozpocząć w dowolnym momencie, ale przygotowana jest z myślą szczególnie o dzieciach od około roku do dwóch lat.

Na kartach możemy śledzić losy Pucia i jego rodziny – mamy, taty, siostry Misi i bobo oraz kota, babci i dziadka. Opisywane sytuacje są bliskie dziecku – dotycząc posiłków, różnych codziennych sytuacji, zakupów, spacerów.

W książce spotkamy bardzo prosty język. Wiele jest w niej wyrazów dźwiękonaśladowczych, które można połączyć z gestem – to bardzo skuteczny sposób uczenia nowych wyrazów i rozwijania słownika. Zdania są bardzo krótkie i konkretne i mogą posłużyć rodzicom jako wzór przy czytaniu innych książę oraz rozmawiania z małym dzieckiem na co dzień.

 

PUCIO ulubieńcem najmłodszych

Pucio skradł serca moich dzieci – przez pierwszych kilka czytań dzieciaki przyjęły go raczej neutralnie, jednak z każdym dniem zainteresowanie rosło. Szybko stał się on stałym punktem wieczornej rutyny czytania przed snem.

Sama polecam tę książkę  rodzicom dzieci, u których mamy podejrzenie lekko opóźnionego rozwoju mowy. Jej dodatkowym atutem jest wstęp pełniący funkcję instrukcji obsługi, która zwraca uwagę na kilka obszarów. Po pierwsze autorka opisuje w nim najważniejsze zagadnienia dotyczące sposobu pracy z książką.  Po drugie opisuje również to, co powinno zaniepokoić rodziców w obserwacji rozwoju dziecka oraz skłonić ich do konsultacji ze specjalistą.

Więcej historii o PUCIU i ich recenzji znajdziecie TU i TU 🙂 Zapraszam

PUCIO uczy się mówić to pierwsza książka z serii. Kolejne – PUCIO mówi pierwsze słowa oraz PUCIO i ćwiczenia z mówienia są już dostępne w księgarniach. W przygotowaniu czwarta część, która ma wyjść na rynek już w lipcu.

Polecam serdecznie i zachęcam do zakupu książki przez Internet – można zaoszczędzić w ten sposób kilkanaście złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *