PUCIO i ćwiczenia z mówienia

PUCIO i ćwiczenia z mówienia to najnowsza publikacja logopedyczna dla dzieci autorstwa Marty Galewskiej-Kustry, wyd. Nasza Księgarnia.

jest to już trzecia książeczka z tej serii – wcześniejsze – PUCIO uczy się mówić i PUCIO mówi pierwsze słowa, skradły serca najmłodszych czytelników, którzy ze zniecierpliwieniem wyczekiwali nowej części. Wyczekiwali jej też rodzice, znudzeni już ciągłym czytaniem tej samej książki… przynajmniej tak było u nas.

Nowy PUCIO jest świetny – dokładnie tak, jak poprzednie części. Opowiada dość długą historię wyjazdu na zimowe ferie, są zwroty akcji, są chwile emocji. Czyta się ją bardzo przyjemnie! Nasze dzieci domagają się czytania go w kółko – kończyliśmy jedno czytanie i od razu lecieliśmy na początek. Chyba nie potrzebna jest lepsza rekomendacja tej serii? (choć przyznaję, czasem może to męczyć… hihi)

Pod względem logopedycznym trzecia część jest oczywiście bardziej zaawansowana niż poprzednie. Pojawiają się dialogi, opisy są dłuższe i bardziej szczegółowe.

Dużym plusem jest to, że widać w kolejnych częściach jak bohaterowie dorastają i powolutku zmieniają się – bobo ma już czuprynę i sam/a siedzi na fotelu.

Jedyny, drobny minus za nie do końca trafny dobór kolorów – nie generalnie, bo takie zimne palety są mi bardzo bliskie, lecz na jednej ze stron – dziecko ma nazywać kolory samochodów i w mojej ocenie na kartce widnieją dwa samochody różowe – ciemny i jasny a w opisie samochód ciemnoróżowy określony jest jako czerwony. Drobiazg, jednak wart poprawienia.

Generalnie – bardzo polecam całą serię jako wspomagacz rozwoju mowy małego dziecka ale także jako wspaniałą książeczkę, która podbija serce każdego dziecka, które znam. To bardzo dobry pomysł na prezent – można kupować w ciemno!

Najtańsza opcja kupna poprzez merlin.pl z darmową dostawą do kiosku RUCHu – jedyne 27zł zamiast 39,90 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *