By poznaj lepiej swoje dziecko

Psycholog dziecięcy

Dla kogo?

Konsultacje psychologiczne

Nasza oferta dedykowana jest dla pociech w każdym wieku – pomagamy dzieciom i ich rodzicom znaleźć rozwiązanie zaobserwowanych trudności. Odpowiemy też na nurtujące ich pytania oraz podpowiemy, jak stymulować rozwój dziecka, by osiągnęło ono pełnię swoich szerokich możliwości.

Zgłaszają się do nas rodzice i opiekunowie, którzy napotykają na trudności w procesie wychowania lub są zaniepokojeni jakimś aspektem funkcjonowania swojego dziecka. Celem konsultacji i terapii jest poprawienie relacji w rodzinie oraz ogólnej jakości funkcjonowania poszczególnych jej członków – od małych kroków zaczynają się wielkie zmiany!

Nasza oferta

Psycholog dziecięcy

  • Konsultacja stacjonarna 120 PLN
  • Konsultacja online 150 PLN

    Konsultacje odbywają się bez obecności dzieci, w cichym i ustronnym miejscu nie zakłócającym połączenia

  • Pilna konsultacja poza godzinami 240 PLN
  • Wydanie opinii o dziecku 50 PLN

    Podczas korzystania ze stałej terapii opinia jest bezpłatna

Kiedy skonsultować się z psychologiem?

Gdy coś niepokoi Cie w zachowaniu Twojego dziecka

Często intuicja rodzicielska dobrze podpowiada. Jeśli coś wydaje Ci się “inne niż zwykle”, warto to skonsultować.

Gdy Twoje dziecko rozwija się inaczej niż rówieśnicy

Jeżeli tak, nie martw się! To zupełnie normalne. Każde dziecko rozwija się swoją indywidualną drogą i jest to uzależnione od naprawdę mnóstwa czynników. Jeśli jednak przebieg rozwoju jest wyróżniający czy niepokojący lub po prostu chcesz się upewnić – umów się na wizytę.

Gdy Twoje dziecko
ma problemy w szkole

Jeśli występują problemy z czytaniem, pisaniem, liczeniem lub koncentracją, a dodatkowy czas spędzony z dzieckiem na nadrabianie zaległości nie pomaga, jest to powód do podjęcia działania.

Jak pracujemy?

Konsultacja z psychologiem to najczęściej jedno lub kilka spotkań, podczas których wspólnie zgłębiamy problem lub wątpliwość , z którymi boryka się rodzina. Podczas spotkania rodzice otrzymują odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, dostają konkretne wskazówki do pracy, często również materiały w formie on-line, do których mogą wrócić nawet po zakończeniu spotkania. Poszerzają swoją wiedzę z zakresu rozwoju dziecka, jego funkcjonowania. Dowiadują się, jak reagować w sytuacjach kryzysowych na trudne zachowanie malucha. Wiedzą już wtedy, które z zachowań dziecka są normą, a które wymagają dalszej pracy ze specjalistą.

Podczas konsultacji rodzice zyskują spokój – nie muszą już zadręczać się pytaniami bez odpowiedzi. Wiedzą, na czym stoją i co mają dalej robić. Mogą w końcu cieszyć się rodzicielstwem, skupiając na tym, co naprawdę ważne. Patrząc na konsultację psychologiczną w taki sposób, można powiedzieć, że jest to inwestycja w funkcjonowanie całej rodziny. Cena, którą warto ponieść, by zyskać spokój, odprężenie i by móc w pełni cieszyć się z bycia mamą czy tatą.

Podczas spotkań w naszym gabinecie stawiamy na wysoką jakość oferowanych usług. Rodzice i dzieci otrzymują ode konkretne i kompleksowe wsparcie, rzeczowe informacje, a wszystko to w miłej i swobodnej atmosferze.

Dodatkowe informacje

Jestem psychologiem dla dzieci i pracuję w poradni w Zabrzu – zdiagnozuję źródło napotykanych przez rodzinę problemów i postaram się je przepracować z małym pacjentem lub jego rodzicami. Konsultacje i terapia to najczęściej praca nad wzmocnieniem umiejętności dziecka w zakresie radzenia sobie z emocjami, a także rozwój relacji z bliskimi, rówieśnikami i systematyczne wzmacnianie mocnych stron dziecka. Pomoc przybiera niekiedy postać psychoedukacji, często skupionej na rodzicach.

Ponadto bardzo istotnym aspektem, który wpływa na sukces podejmowanych przez specjalistę działań, jest współpraca z rodzicami – zwrócenie uwagi na jakość ich funkcjonowania w rodzinie, dobrego samopoczucia i ogólnie pojętego komfortu z bycia mamą czy tatą. Specjalista musi uwzględnić sytuację życiową dziecka i całej rodziny, ponieważ bieżące wydarzenia mają ogromny wpływ na proces zmian.

Podczas spotkania weryfikowana jest konieczność podjęcia regularnych spotkań lub konsultacji u innych specjalistów. Rodzic zawsze otrzymuje wskazówki do pracy z dzieckiem w domu.

Kto prowadzi?

Umów się na konsultacje diagnozę terapię zajęcia dla dzieci

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.