O poradni

Poradnia 01

Poradnia

czyli trochę o naszej działalności

To miejsce powstało z pasji, zaangażowania i chęci podzielenia się swoją wiedzą z innymi. Profesjonalna poradnia psychologiczno logopedyczna na Śląsku zlokalizowana w sercu województwa – Zabrzu, jest otwarta na potrzeby dzieci, ale i opiekujących się nimi dorosłych.

Zapewniamy kompleksową opiekę specjalistów, którzy dysponują fachową wiedzą teoretyczną i praktyczną, ponieważ w tym obszarze liczy się przede wszystkim doświadczenie i umiejętność zastosowania wiedzy w praktyce.

Nasze działania skupione są na kompleksowym wsparciu rodziny w procesie wychowawczym oraz globalnej ocenie rozwoju dziecka – we wszystkich sferach oraz w rodzinie.

Dla dzieci 02

Dla dzieci

i dla rodziców

Mały człowiek ma duże potrzeby, które dorosłym często trudno jest zrozumieć i zaakceptować – jeśli jesteś rodzicem i borykasz się z ogólnie pojętymi problemami wychowawczymi, wątpliwościami, męczą Cię pytania, na które nie znajdujesz odpowiedzi – trafiłeś do dobrego miejsca.

W naszej poradni pomożemy Ci zidentyfikować trudności, które napotykacie w komunikacji ze swoimi dziećmi. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które będzie idealne dla Waszej rodziny, ponieważ wiemy, że każda rodzina jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Naszym priorytetem jest pełne wsparcie – zarówno dzieci, jak i rodziców – w szeroko pojętym rozwoju. Tylko szczęśliwy człowiek jest w stanie budować dobre relacje z bliskimi oraz innymi ludźmi.

Doświadczenie 03

Doświadczenie

i indywidualne podejście

W naszej poradni pracują tylko doświadczeni specjaliści. Wiemy, jak wspierać dzieci, rodziców oraz nauczycieli w ich codziennej drodze. Pobudzamy zdolności maluchów, uczymy je kreatywnie myśleć i kształtować charaktery, zaś dorosłym pokazujemy, jak czerpać większą satysfakcję z ról, jakie pełnią w życiu prywatnym oraz zawodowym. Rozumiemy doskonale, że do problemów rodzinnych należy podchodzić w indywidualny sposób.

Zależy nam na tym, aby zadbać o potrzeby i komfort każdego członka rodziny. Właśnie dlatego w dużej mierze skupiamy się na dzieciach, a jednocześnie dużo czasu i zaangażowania poświęcamy również rodzicom, ich zasobom, możliwościom, osiąganiu pełni satysfakcji z bycia mamą i tatą.

Specjaliści 04

Specjaliści

czyli kto się czym zajmuje

Psycholog dziecięcy konsultuje rodziców pomagając im znaleźć najlepszą drogę do konstruktywnej, dającej radość komunikacji w rodzinie. Uczy budowania bliskich więzi opartych na wzajemnym szacunku. Pomaga także ocenić kierunek rozwoju dziecka i zdecydować, czy potrzebuje ono dodatkowego wsparcia, a jeśli tak – jakiego;

Logopeda dziecięcy ocenia rozwój mowy dzieci oraz stan i sprawność aparatu mowy już u najmłodszych dzieci. Tym maluchom, które potrzebują dodatkowej pracy pomaga uporać się z trudnościami w wymowie;

Pedagog edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej kreatywnie pobudza proces zdobywania wiedzy przez dzieci

Profesjonalizm 05

Profesjonalizm

czyli pełne wsparcie rodziny

Reasumując, znajdziesz u nas profesjonalne wsparcie rodziny – nasz poradnia to początek wspólnej drogi ku bliższym relacjom w rodzinie i pełnemu rozwojowi Twoich dzieci.

Rozumiemy potrzeby każdego członka rodziny – małego i starszego. Organizujemy konsultacje, terapie, warsztaty i zajęcia dla dzieci.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Obsługujemy całe województwo śląskie, a w razie potrzeby, także inne obszary kraju