“Pokochaj mnie” i “Zaśnij ze mną” Ramadier&Bourgeau

Zaśnij ze mną pokochaj mnie psychologo

Są to książki dość nietypowe. Takie, które same chcą opowiedzieć i pokazać dziecku coś o sobie. Budzą przez to zaciekawienie a forma pozwala budować osobistą więź z książką, co może być bardzo niecodziennym sposobem na zachęcanie do czytania.

Pokochaj mnie

Pierwsza z książeczek – „Pokochaj mnie” –  jest zakochana. Stopniowo próbuje wyjawić ona tę tajemnice przed dzieckiem. Jakie może być jego zaskoczenie, gdy okazuje się, że książka zakochała się właśnie w naszym maluchu! Dodatkowo wychodzi na jaw, że książeczka uwielbia, gdy jest czytana przez nasze dziecko. Chcąc sprawić jej radość nasza pociecha może chętniej po nią sięgać i doświadczać, jak swoim działaniem wpływa na to, że jego „przyjaciółka” jest szczęśliwa i uśmiechnięta.

Książeczkę można znaleźć na STRONIE WYDAWNICTWA

Zaśnij ze mną

„Zaśnij ze mną” to pozycja, w której dziecko razem z książeczką szykuje się do snu. Książka przechodzi przez typowe elementy wieczornego rytuału – mycie zębów, siusiu, bajka, kołysanka. Dziecko towarzyszy jej i pyta książkę, czy udało jej się wykonać już dane zadanie. Później zachęcone jest, by samodzielnie opowiedzieć książce bajkę lub zaśpiewać jej kołysankę, a następnie przykryć ją kocem. Książka stopniowo wycisza się i zapada w błogi sen. Dziecko również, czytając książkę coraz spokojniej i obserwując jej reakcje przygotowuje się do wieczornego pójścia spać.

Książeczka jest do nabycia na stronie WYDAWNICTWA BABARYBA

Ukryte w książkach skarby

Nieoczywisty potencjał, jaki widzę w tych książeczkach z racji swojego zawodu, to możliwość analizy przeżywanych przez nie emocji. Jest to możliwe na podstawie ich wyrazu twarzy oraz łączenia tego z sytuacją, jaka aktualnie im towarzyszy. Można wraz z dzieckiem przypominać sobie sytuacje, kiedy ono doświadczało podobnych emocji. Dodatkowo można naśladować miny z książki, co może być wstępem do wspaniałej i cennej zabawy o naszych uczuciach.

 

Po więcej książkowych recenzji zapraszam na mój kanał na YouTube oraz na bloga do kategorii książkowej TUTAJ.

 

Dobrze przygotowane dla małych czytelników

Atutem omawianych pozycji “Zaśnij ze mną” oraz “Pokochaj mnie” są bez wątpienia twarde karty, które pozwalają długo cieszyć się książeczkami nawet przy ich intensywnym przeglądaniu przez maluchy.

Omawiane książki są bardzo proste i przeznaczone raczej dla młodszych dzieci. Mogą również zachęcić do czytania wtedy, gdy dziecko nie wykazuje szczególnego zainteresowania książkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *