Pociągi – Stephan Lomp – Wydawnictwo Babaryba

Pociągi Babaryba PsychoLogi

Czy są na sali fani pociągów? Ja mam w domu przynajmniej dwóch! Książka “Pociągi” zaproponowana nam przez Wydawnictwo Babaryba zdecydowanie przypadła im (oraz mnie!) do gustu. Może i Wam się spodoba?

Pociągi Babaryba PsychoLogi

 

“Pociągi” to jedna z książek wydanych w formie, którą lubię najbardziej – bez tekstu. Może to zaskakujące, ale takie rozwiązanie daje nam bardzo wiele możliwości. Po pierwsze – dziecko samo może opowiedzieć historię przedstawioną na ilustracjach, a po drugie – za każdym razem historia a może być inna. Po trzecie – dziecko trenuje w ten sposób swoje wypowiadanie się i budowanie dłuższych wypowiedzi. Po czwarte – śledząc losy postaci na kolejnych kartach książki ćwiczy spostrzegawczość i rozumowanie przyczynowo-skutkowe. To nie jest kolejna książka z powtarzającym się, znanym rodzicom na pamięć, tekstem. To książka, która nawet przy setnym “czytaniu” może nas zaskoczyć.

 

Pociągi są wydane w dużym formacie, przez co zrobią jeszcze większe wrażenie na małych czytelnikach. Ilustracje zawarte w książce są wyjątkowo przyjemne dla oka! Nie zawierają zbyt wielu szczegółów, przez co nie są przytłaczające dla młodszych czytelników. Dzięki temu szersza grupa dzieci będzie mogła z nich skorzystać. Bohaterowie występujący na pierwszej z kart, pojawiają się na kolejnych stronach. Możemy zatem zobaczyć, jak toczą się ich losy. Szczególnie interesującą postacią jest tu czerwony smok, który chowa się w różnych zakamarkach.

Pociągi Babaryba PsychoLogi

Książkę “Pociągi” z pewnością obdarzą sympatią fani motoryzacji, jednak nie tylko im poleciłabym bliższą znajomość z tą pozycją. Przez mnogość występujących w niej postaci, będzie ona interesująca także dla dzieci, mających inne pasje. Na pewno jest to jedna z książek, które rosną razem z dzieckiem. W zależności od wieku dziecka możemy modyfikować sposób pracy z nią. Używać prostego, lub bardziej zaawansowanego słownictwa. Opowiadać treść kart dziecku, prosić je o wspólne opowiadanie lub zupełnie oddać mu to zadanie.

 

Książka “Pociągi” wydana przez wydawnictwo Babaryba jest jedną z tych, które zdecydowanie będę polecać rodzicom i ich pociechom. Jest ona dostępna na stronie wydawnictwa KLIK

 

W serii ukazały się także książki: Samoloty, Auta, Na budowie, Auto Moto. Polecam gorąco wszystkie z nich  tym bardziej, że promocyjna cena (20 zł) jest bardzo kusząca!

 

Chcesz poznać więcej książek dla najmłodszych, które polecam? Zapraszam Cię do przeczytania kolejnych recenzji KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *