Pinocchio – Już czytam po angielsku – wyd. Zielona Sowa

Pinocchio Zielona Sowa PsychoLogo

Opowieść o Pinokiu zna chyba każdy. Większość dzieci choć raz słyszy tę historię. Dziś chciałabym zaproponować Wam towarzyszenie Pinokiowi w jego przygodach dzięki książce, która jest jednak nieco inna niż wszystkie… W całości jest napisania po angielsku 🙂

Drugi język – konieczność dorastającego pokolenia

Umiejętność posługiwania się płynnie przynajmniej jednym językiem obcym jest dla naszych dorastających dzieci jedną z podstawowych. trudno wyobrazić sobie osobę, której język obcy, najczęściej angielski, choć raz nie przydałby się w jakiejś sytuacji. Właśnie dlatego większość rodziców tak dużą wagę przywiązuje do nauki języków przez ich dzieci. W księgarniach dostępnych jest wile słowników polsko-angielskich, jednak prawdziwie obcojęzycznych książek jest wciąż mało. I tu z pomocą przychodzi nam wydawnictwo Zielona Sowa.

Pinocchio Zielona Sowa PsychoLogo

Wydawnictwo Zielona Sowa wypuściło serię książeczek “Już czytam po angielsku”. Są to znane i lubiane historie w uproszczonej wersji, specjalnie dla dzieci, przygotowane w języku angielskim. Mogą być one czytane samodzielnie przez starsze dziecko, lub z pomocą rodzica. Wydrukowane są dużą czcionką, wewnątrz znajduje się słowniczek obrazkowy, który pomaga zrozumienie trudniejszych wyrazów. Słownik znajduje się także na końcu każdej z książek. Dodatkowo po każdym rozdziale pojawiają się pytania sprawdzające rozumienie tekstu przez dziecko. Na końcu książki jest kilka łamigłówek, które utrwalą trudniejsze słowa.

Pinocchio Zielona Sowa PsychoLogo

Seria “Już czytam po angielsku” jest propozycją dla dzieci, które już znają język obcy, lecz chcą stać się bardziej biegłe w jego używaniu. Praktyczne korzystanie z obcego języka jest najlepszą formą jego rozwijania i utrwalania i tu właśnie pomocne będą książeczki z angielskim tekstem. Bardzo cenne jest to, że są one przygotowane z myślą o dziecku uczącym się, tak, aby mogło samodzielnie skorzystać z książeczki. Książki ukazały się w trzech stopniach zaawansowania tekstów:

Novice – dla początkujących samodzielnych czytelników

Competent – dla czytelników swobodnych, średnio zaawansowanych

Expert – dla czytelników płynnie posługujących się językiem angielskim.

Pinocchio Zielona Sowa PsychoLogo

Seria “Już czytam po angielsku” jest opatrzona bardzo przyjemną szatą graficzną – ilustracje są, przynajmniej w mojej ocenie, bardzo przyjemne dla oka. Jest to bardziej ambitna, niż większość szkolnych książek, propozycja, która da dzieciom możliwość obcowania z pełniejszym i bardziej praktycznym językiem angielskim. Wiele dzieciaków nie chce uczyć się języka obcego, bo nie widzi w tym sensu. Gdy jednak zobaczą, że mogą użyć go w praktyce – możliwe, że zmienią zdanie!

Nie bez znaczenia jest również bardzo przystępna cena książeczek. Zwykle książki wydane za granicą odstraszają pod tym względem, a tu – możemy nabyć książkę w cenie regularnej poniżej 10zł!

Już nie mogę doczekać się, aż moje osobiste dzieci dorosną do tak długich opowiadań. Z wielką przyjemnością wyciągnę wtedy tę książkę z naszej domowej biblioteczki.

Książkę “Pinocchio” z serii “Już czytam po angielsku” wydawnictwa Zielona Sowa znajdziecie na stronie: KLIK

Pozostałe książki z serii możecie zobaczyć tu: KLIK

 

Interesuje Was więcej pozycji książkowych skierowanych właśnie do dzieci? Zobaczcie, CO JESZCZE ZRECENZOWAŁAM.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *