Pięknie dziękuję – Ellen Surrey

Pięknie dziękuję Ellen Surrey PsychoLogo recenzja

Komu i za co możemy dziękować? Okazuje się, że osób, którym możemy być wdzięczni i rzeczy, które mogą tę wdzięczność wobec nich wywołać jest więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Książka Pięknie dziękuję  uświadamia nam to, oraz sposoby, w jakie możemy okazywać nasze ciepłe uczucia wobec bliskich nam osób.

Pięknie dziękuję babaryba Psychologo recenzja

Komu i za co mogę dziękować?

W książce znajdziemy szereg osób, którym główny bohater – Krzyś – chciałby podziękować w ramach zadanej mu pracy domowej. Okazuje się, że są to osoby bliższe i dalsze, nie tylko rodzina, ale także ulubione zabawki czy domowy zwierzak. Za co Krzyś chciałby podziękować? Nie tylko za rzeczy wielkiej wagi, ale także za drobne gesty i codzienne sprawy, za które często dziękować zapominamy.

Pięknie dziękuję babaryba Psychologo recenzja

Zamiast słowa dziękuję…

Książeczka stawia przed czytelnikiem zadania – Skłania go do refleksji między innymi nad tym, jak inaczej można wyrażać swoją wdzięczność – na przykład drobnym prezentem, uczynkiem lub wspólnie spędzonym czasem. Bo przecież nie tylko to, co materialne się liczy – to właśnie wyjątkowe chwile i wspomnienia są najcenniejszym podarunkiem, który otrzymujemy od innych ludzi. Ważne, aby dziecko, szczególnie w dobie dzisiejszej dominacji materializmu, o tym nie zapomniało.

Pięknie dziękuję babaryba Psychologo recenzja

Ty również możesz dziękować!

Książka stawia przed małym czytelnikiem pewne wyzwania. Bardzo spodobało mi się, że na końcu stawia ona wyzwanie dziękowania bliskim przez samych małych czytelników. Dziecko jest kierowane przez pytania głównego bohatera.  Może dokładnie zastanowić się nad tym komu i za co, oraz w jaki sposób może podziękować. To tak cenne zadanie, tak praktyczne! Urzekło mnie ono i złapało za serce 🙂 Tak często zapominamy w naszym codziennym życiu o tym, co jest naprawdę ważne. Nie pozwólmy, aby ten sam błąd popełniały nasze dzieci! Z pewnością będę sięgać po tę książeczkę podczas wieczornych chwil z czytaniem wraz z moimi osobistymi dziećmi.

 

Książeczka do nabycia w promocyjnej cenie na stronie wydawnictwa BABARYBA: KLIK

Po więcej książkowych recenzji z mojego bloga zapraszam Was TUTAJ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *