By rozwiązać głęboko zakorzenione problemy

Neurologopeda

Dla kogo?

Konsultacje neurologopedyczne

Neurologopeda jest specjalistą, który pracuje z noworodkami, także urodzonymi przedwcześnie, niemowlętami, młodszymi i starszymi dziećmi, a także z dorosłymi. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z neurologicznymi aspektami funkcjonowania – odruchy, podstawowe funkcje aparatu mowy, trudności będące następstwami neurologicznych uszkodzeń w wyniku niedotlenień czy urazów.

Nasza oferta

Neurologopeda

  • Konsultacja stacjonarna 120 PLN

Jak się do spotkania z neurologopedą?

Przynieś akcesoria

Na wizytę z neurologopedą warto zabrać wszystkie akcesoria do karmienia dziecka, które stosowane są w domu. Przydatne będą również przekąski, które dziecko zjada (jeśli rozszerzana jest już dieta) lub mleko, aby specjalista mógł ocenić sposób jedzenia dziecka.

Przynieś ze sobą wyniki dziecka

Potrzebne będą wszystkie wyniki przeprowadzonych wcześniej badań, opinie lekarzy i współpracujących specjalistów.

Przygotuj dokumentacje medyczną

Osoby dorosłe wybierające się na spotkanie z neurologopedą przygotowują dokumentację medyczną z ewentualnych wcześniejszych urazów, wypadków, leczenia.

Jak pracujemy?

W przypadku dzieci, neurologopeda skupia się na pracy nad problemami z karmieniem naturalnym lub sztucznym, doborem smoczka do karmienia, smoczka spoczynkowego, oceny odruchów.

U dzieci starszych rozwiązuje trudności z ssaniem, połykaniem, gryzieniem, zbyt dużą lub zbyt małą wrażliwością w obrębie jamy ustnej.

U starszych dzieci i dorosłych przeprowadza diagnozę i terapię z trudnościami w zakresie dysfagii, dyslalii, jąkania, afazji, dyzartrii, innych zaburzeń mowy i komunikacji wynikających z uszkodzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego.

Umów się na konsultacje diagnozę terapię zajęcia dla dzieci

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.