priority_high

Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje

close

Najważniejsze informacje dla klientów

Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25

Godziny rejestracji telefonicznej:

W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!

Szanowni Kliencji. w dniach 7-15 września nasza Rejestratorka przebywa na urlopie. Staramy się odpowiadać na wszystkie wiadomości tak szybko, jak to możliwe. Prosimy o cierpliwość, a dla ułatwienia kontaktu prosimy o wysyłanie wiadomości drogą SMS lub e-mail. Dziękujemy!

Neurologopeda

By rozwiązać głęboko zakorzenione problemy

Dla kogo przeznaczone są konsultacje z neurologopedą?

Neurologopeda jest specjalistą, który pracuje z noworodkami, także urodzonymi przedwcześnie, niemowlętami, młodszymi i starszymi dziećmi, a także z dorosłymi.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z neurologicznymi aspektami funkcjonowania – odruchy, podstawowe funkcje aparatu mowy, trudności będące następstwami neurologicznych uszkodzeń w wyniku niedotlenień czy urazów.

Konsultacje stacjonarne150 PLN
Pełna konsultacja noworodka200 PLN

razem z pełnym karmieniem (90 min)

Poczekalnia PsychoLogo Poczekalnia PsychoLogo Poczekalnia PsychoLogo

Jak przygotować się do spotkania z neurologopedą?

Przynieś akcesoria.

Na wizytę z neurologopedą warto zabrać wszystkie akcesoria do karmienia dziecka, które stosowane są w domu. Przydatne będą również przekąski, które dziecko zjada (jeśli rozszerzana jest już dieta) lub mleko, aby specjalista mógł ocenić sposób jedzenia dziecka.

Zabierz ze sobą wyniki dziecka.

Potrzebne będą wszystkie wyniki przeprowadzonych wcześniej badań, opinie lekarzy i współpracujących specjalistów.

Przygotuj dokumentacje medyczną.

Osoby dorosłe wybierające się na spotkanie z neurologopedą przygotowują dokumentację medyczną z ewentualnych wcześniejszych urazów, wypadków, leczenia.

Praca z noworodkiem

W przypadku dzieci, neurologopeda skupia się na pracy nad problemami z karmieniem naturalnym lub sztucznym, doborem smoczka do karmienia, smoczka spoczynkowego, oceny odruchów.

Praca z niemowlęciem i starszym dzieckiem

U dzieci starszych rozwiązuje trudności z ssaniem, połykaniem, gryzieniem, zbyt dużą lub zbyt małą wrażliwością w obrębie jamy ustnej.

Diagnoza

U starszych dzieci i dorosłych przeprowadza diagnozę i terapię z trudnościami w zakresie dysfagii, dyslalii, jąkania, afazji, dyzartrii, innych zaburzeń mowy i komunikacji wynikających z uszkodzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego.

Kto prowadzi?

Karolina
Dyba
Neurologopeda

trending_flat
Karolina Dyba

Skorzystaj z usługi

Poznaj nowoczesną metodę Tomatisa

Trening polega na podawaniu przez specjalne słuchawki dźwięków w postaci głosu lub muzyki. Kluczowy jest fakt, że dźwięki te są filtrowane - odcinane są wysokie lub niskie częstotliwości, by aktywować obszary kory mózgowej odpowiedzialne za konkretne umiejętności.