Kliknij, żeby zobaczyć ważne informacje
Psychologo zmieniło adres swojej siedziby! Wszystkie wizyty odbywają się w Zabrzu na ul. Szczęść Boże 25
Godziny rejestracji telefonicznej:
W pozostałych terminach prosimy o kontakt za pomocą SMS'a, maila lub facebook'a. Do usłyszenia!
Szanowni Kliencji. w dniach 7-15 września nasza Rejestratorka przebywa na urlopie. Staramy się odpowiadać na wszystkie wiadomości tak szybko, jak to możliwe. Prosimy o cierpliwość, a dla ułatwienia kontaktu prosimy o wysyłanie wiadomości drogą SMS lub e-mail. Dziękujemy!
Szanowni Kliencji. w dniach 7-15 września nasza Rejestratorka przebywa na urlopie. Staramy się odpowiadać na wszystkie wiadomości tak szybko, jak to możliwe.
Prosimy o cierpliwość, a dla ułatwienia kontaktu prosimy o wysyłanie wiadomości drogą SMS lub e-mail. Dziękujemy!
By rozwiązać głęboko zakorzenione problemy
Neurologopeda jest specjalistą, który pracuje z noworodkami, także urodzonymi przedwcześnie, niemowlętami, młodszymi i starszymi dziećmi, a także z dorosłymi.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z neurologicznymi aspektami funkcjonowania – odruchy, podstawowe funkcje aparatu mowy, trudności będące następstwami neurologicznych uszkodzeń w wyniku niedotlenień czy urazów.
razem z pełnym karmieniem (90 min)
Przynieś akcesoria.
Na wizytę z neurologopedą warto zabrać wszystkie akcesoria do karmienia dziecka, które stosowane są w domu. Przydatne będą również przekąski, które dziecko zjada (jeśli rozszerzana jest już dieta) lub mleko, aby specjalista mógł ocenić sposób jedzenia dziecka.
Zabierz ze sobą wyniki dziecka.
Potrzebne będą wszystkie wyniki przeprowadzonych wcześniej badań, opinie lekarzy i współpracujących specjalistów.
Przygotuj dokumentacje medyczną.
Osoby dorosłe wybierające się na spotkanie z neurologopedą przygotowują dokumentację medyczną z ewentualnych wcześniejszych urazów, wypadków, leczenia.
W przypadku dzieci, neurologopeda skupia się na pracy nad problemami z karmieniem naturalnym lub sztucznym, doborem smoczka do karmienia, smoczka spoczynkowego, oceny odruchów.
U dzieci starszych rozwiązuje trudności z ssaniem, połykaniem, gryzieniem, zbyt dużą lub zbyt małą wrażliwością w obrębie jamy ustnej.
U starszych dzieci i dorosłych przeprowadza diagnozę i terapię z trudnościami w zakresie dysfagii, dyslalii, jąkania, afazji, dyzartrii, innych zaburzeń mowy i komunikacji wynikających z uszkodzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego.
Trening polega na podawaniu przez specjalne słuchawki dźwięków w postaci głosu lub muzyki. Kluczowy jest fakt, że dźwięki te są filtrowane - odcinane są wysokie lub niskie częstotliwości, by aktywować obszary kory mózgowej odpowiedzialne za konkretne umiejętności.